NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 23 24 25 26 27 28 29 ... » »»
Film "Kler",
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2019r. 21:06  
Cytuj
@art2deco

"Prawda jest prosta."

Piszesz takie słowa, a potem wypisujesz głupoty. Po co?


"Gdy Pan postanawia wysłać dwóch Aniołów do potwierdzenia złorzeczeń ludzkich"

Warto zauważyć, że w tamtych czasach Bóg nie widział jeszcze wszystkiego i musiał wysyłać Anioły, żeby zdobyć informacje.


"Grupa starych i młodych dewiantów na haju z lokalnej komuny hipisów postanawia podzielic między siebie freedom, free love i dwóch pięknych Aniołów."

To są bzdury wyssane z palce. Przypominają pseudo-inteligentne wywody Grzegorza Brauna. Podobne sformułowania. Za dużo oglądasz tego szajsu art2deco.


Co faktycznie się stało?

"mieszkający w Sodomie mężczyźni, młodzi i starzy, ze wszystkich stron miasta, otoczyli dom, wywołali Lota i rzekli do niego: «Gdzie tu są ci ludzie, którzy przyszli do ciebie tego wieczoru? Wyprowadź ich do nas, abyśmy mogli z nimi poswawolić!»"

W polskim przekładzie mamy "poswawolić", ale w innych przekładach jest chyba słowo "poznać" (chociaż tłumacze sugerują, że chodzi o "poznanie" w sensie seksualnym).

Moim zdaniem bardziej mamy tutaj do czynienia z sytuacją, kiedy ludność miasteczka dowiedziała się, że w mieście są obcy.

I to "poswawolenie" to nic innego jak "wpier..l", być może połączony z gwałtem analnym.

100 % heretycy nie mają chyba nic przeciwko gwałtom analnym.

Prawdziwi twardziele gwałcący 20-latka pod prysznicem w więzieniu w USA.

To samo kibole z CHWDP na koszulkach.

To samo skinheadzi wbijający butelkę w odbyt geja gdzieś w Rosji.

W końcu każdy prawak na wiadomość o tym, że jakiś pedofil został skazany jak mantrę powtarza: Mam nadzieję, że pod celą będą go co wieczór ru...ć w d..ę.


"tłum pod hasłami walki z homofobią"

Nie ma żadnych haseł. Pier...li ci się we łbie.

Ten tłum jest homofobiczny. To są jacyś narodowcy (miastowcy), którzy zobaczyli imigrantów w swoim mieście. I teraz chcą im wpier..lić.


"grozi Lotowi że go tak z molestują że długo popamięta"

zaklopotany


"i ostatecznie odrzucają jego piękne semickie dziewicze córki"

Piękne. Semickie. Dziewicze córki. Niczym Maryja.

Dlaczego odrzucają?

Bo są 100 % gejami? Wątpię. Zbiegli się chłopcy i mężczyźni. Nie mieszkańcy. Czyli kobiety i dziewczęta też tam pewnie są. Ci ludzie mają rodziny.

Seks homoseksualny ma dla nich dużo większą wartość niż seks z tymi pięknymi, semickimi dziewicami?

Możliwe.

Ale moja opinia jest taka, że nie o seks tutaj chodzi. Tylko o to, że Lot ma u siebie obcych i tłum nie jest zainteresowany seksem, tylko tym, żeby dopaść obcych.

"zgodnie z pogańskim obyczajem sprzed 5000+ lat chciał im oddać dla wykupienia gości."

Pan i Aniołowie rozmawiają z Abrahamem i Lotem, a ty im pogaństwo zarzucasz.


"Aniołowie oślepiają hipisów z klubu Wolne Konopie w czasie szturmu na dom czyniąc z nich bezbronne penisy"

zaklopotany

Tłum ma gdzieś seks. Chce dorwać obcych. Dochodzi do walki, ale Aniołowie mają jakąś oślepiającą broń i wygrywają.


"W czasie dalszej ucieczki córki dochodzą do przekonania że wszyscy ludzie zostali zgładzeni"

Bzdury. Doskonale wiedzą, że są jeszcze inni ludzie, ale mieszkają z dala od nich.

"i dopuszczają się kazirodztwa z własnym ojcem, jedynym mężczyzną w istnieniu."

Bzdury. Patrz wyżej.

"Mamy tutaj do czynienia z klasycznym opowiadaniem etiologicznym - nie jest to więc relacja z wydarzeń czy nawet sfabularyzowany dokument, ale historia z morałem"

Historia z morałem.

"Geje" - ŹLI. ŚMIERĆ.

Oglądanie się za siebie. ZŁE. ŚMIERĆ.

Lot sugerujący bandzie facetów, że mogą zgwałcić jego dwie nieletnie córki? No takie były czasy, trzeba to zrozumieć.

Dzieci z kazirodczego związku z córkami? "Nieudani krewni".


"A Pam Bóg? Co na to Pam Bóg?"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2019r. 21:06  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10404
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Maja 2019r. 18:57  
Cytuj
Swoje opinie powinieneś skonfrontować z twardą rzeczywistością:

1 That evening the two angels came to the entrance of the city of Sodom. Lot was sitting there, and when he saw them, he stood up to meet them. Then he welcomed them and bowed with his face to the ground.

2 “My lords,” he said, “come to my home to wash your feet, and be my guests for the night. You may then get up early in the morning and be on your way again.”

“Oh no,” they replied. “We’ll just spend the night out here in the city square.”

3 But Lot insisted, so at last they went home with him. Lot prepared a feast for them, complete with fresh bread made without yeast, and they ate.
4 But before they retired for the night, all the men of Sodom, young and old, came from all over the city and surrounded the house.

5 They shouted to Lot, “Where are the men who came to spend the night with you? Bring them out to us so we can have sex with them!”

6 So Lot stepped outside to talk to them, shutting the door behind him. 7 “Please, my brothers,” he begged, “don’t do such a wicked thing.
8 Look, I have two virgin daughters. Let me bring them out to you, and you can do with them as you wish. But please, leave these men alone, for they are my guests and are under my protection.”

9 “Stand back!” they shouted. “This fellow came to town as an outsider, and now he’s acting like our judge! We’ll treat you far worse than those other men!” And they lunged toward Lot to break down the door.

10 But the two angels[a] reached out, pulled Lot into the house, and bolted the door.

11 Then they blinded all the men, young and old, who were at the door of the house, so they gave up trying to get inside.

12 Meanwhile, the angels questioned Lot. “Do you have any other relatives here in the city?” they asked. “Get them out of this place—your sons-in-law, sons, daughters, or anyone else. 13 For we are about to destroy this city completely. The outcry against this place is so great it has reached the Lord, and he has sent us to destroy it.”

14 So Lot rushed out to tell his daughters’ fiancés, “Quick, get out of the city! The Lord is about to destroy it.” But the young men thought he was only joking.

15 At dawn the next morning the angels became insistent. “Hurry,” they said to Lot. “Take your wife and your two daughters who are here. Get out right now, or you will be swept away in the destruction of the city!”

16 When Lot still hesitated, the angels seized his hand and the hands of his wife and two daughters and rushed them to safety outside the city, for the Lord was merciful.

17 When they were safely out of the city, one of the angels ordered, “Run for your lives! And don’t look back or stop anywhere in the valley! Escape to the mountains, or you will be swept away!”

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2019r. 21:13  
Cytuj
@art2deco

"Swoje opinie powinieneś skonfrontować z twardą rzeczywistością"

Twarda rzeczywistość w konfrontacji z opowiadaniem etiologicznym sprzed 5000 (?) lat.

Już się boję.


Po czym art2deco wrzuca fragment Księgi św. Robina z Sherwood z 3 zaznaczonymi cytatami.

Co one mają udowadniać?

nie wiem

"all the men of Sodom, young and old"

Oświeć mnie proszę art2deco?

Czego ma dowodzić ten cytat?


A ten?

"Please, my brothers,” he begged, “don’t do such a wicked thing."

I ten?

"We’ll treat you far worse than those other men!"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10404
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Maja 2019r. 22:52  
Cytuj
Tak to zostało spisane, trzymajmy się materiału źródłowego o którym rozprawiamy.

"don’t do such a wicked thing," - grubo powiedział?

Zauważyłeś ze wszyscy przyszli, młodzi i starzy? Nawet dziesięciu sprawiedliwych się nie ostało, ooo! Zaczynam rozumieć głębie ostrzeżenia edukacyjnego zawartego w tej starotestamentowej księdze Genesis,,,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2019r. 23:03  
Cytuj
@art2deco

" "don’t do such a wicked thing," - grubo powiedział?"

nie wiem


Grubo niczym Wicked Queen ze Śnieżki.


O co ci konkretnie chodzi?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10404
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Maja 2019r. 23:16  
Cytuj
There is a point of no return?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2019r. 00:37  
Cytuj
@art2deco

Ludzie zlecieli się.

Pewnie.

Bo w mieście pojawili się obcy. Trochę jak w "Konopielce", gdy w wiosce zjawiły się "urzędniki". Ale zjawili się sami mężczyźni, więc może jednak nie była to atrakcja tylko zagrożenie.


Różne przekłady Biblii mają różne tłumaczenia. Ty wybrałaś:

"have sex with them" - to chyba z New International Version.

Ale:
w New Revised Standard Version jest "know";
w New Jerusalem Bible jest "have intercourse with them";
w King James Version jest "know";
w New American Standard Bible jest "have relations with";
w New American Bible jest "have intimacies with";
w English Standard Version jest "know".

W oryginale jest hebrajskie słowo YADA.

Podobno w Biblii YADA pojawia się 983 razy. W 973 przypadkach oznacza ono WIEDZIEĆ/ZNAĆ.


Nawet, jeśli w tym przypadku oznaczałoby YADA w znaczeniu POZNAĆ, to Lot wie, że zamiary tłumu nie są przyjazne.

Kiedy Józwa Butrym mówi do kmicicowej kompanii:

"Jeśli się waszmości chce tańca to może ze mną.", to przecież wiadomo, że o taniec nie chodzi.

I kiedy tłum chce "poznać" Aniołów to wiadomo, że nie o poznanie chodzi.

Ale seks też nie jest oczywisty.


I nie oszukujmy się. Jaki seks? Jeśli już to gwałt.


A kiedy Lot wychodzi przed dom i mówi:

"don’t do such a wicked thing."

to "wicked thing" się może odnosić do wszystkiego.

Gwałtu. Pobicia. Zabójstwa. Złamania zwyczaju gościnności.

"Wicked" jest bardzo pojemnym pojęciem. I "Bury" by się tam załapał. I art2deco. I miruś.


Ale wydanie dziewiczych córek wściekłemu tłumowi pod "wicked" ewidentnie nie podchodzi. Przynajmniej w Biblii.


Tłum nie chce córek. Chce obcych.

I według art2deco grożą Lotowi "że go tak z molestują że długo popamięta".

Czyli według art2deco tłum chce zgwałcić Anioły, a Lota jakoś BARDZIEJ "zmolestować".

Da się bardziej? Bardziej zgwałcić?


W Biblii mamy "Jeszcze gorzej z tobą możemy postąpić niż z nimi!"

Co w XX wiecznym festyniarsko-potańcówkowym slangu tłumaczono jako: "Zejdź mi z drogi, bo ci zaje...ę."

Moim zdaniem Lot nie dowiaduje się, że go "zmolestują" tylko zabiją, jeśli nie wyda obcych.


Tłum podkreśla, że Lot "sam jest obcy". On nie jest mieszkańcem tego miasta.

Pytanie:

Czy wcześniej Lot został zgwałcony przez całe miasto? Bo Biblia o tym nie wspomina, a można odnieść wrażenie, że mieszkańcy Sodomy żadnemu chłopu nie przepuszczą. Taka w nich chęć na du...nie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 23 Maja 2019r. 12:19  
Cytuj
CYTAT
Tak to zostało spisane, trzymajmy się materiału źródłowego o którym rozprawiamy.

"don’t do such a wicked thing," - grubo powiedział?

Zauważyłeś ze wszyscy przyszli, młodzi i starzy? Nawet dziesięciu sprawiedliwych się nie ostało, ooo! Zaczynam rozumieć głębie ostrzeżenia edukacyjnego zawartego w tej starotestamentowej księdze Genesis,,,
To mówisz obojniaku że bibliję napisały amerykańskie żydy po angielsku?nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10404
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Maja 2019r. 16:20  
Cytuj
Dla PZP2 nic nie jest oczywiste, chyba ze się z tym zgadza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2019r. 16:40  
Cytuj
@art2deco

Oczywiste jest, że nie masz już tutaj nic mądrego do powiedzenia.


Możesz zacząć znowu pier...ć o Wolnych Konopiach, bezbronnych penisach i wymyślać alternatywne zakończenia, ale po co?

Bo na forum są idioci, którzy nie są w stanie sprawdzić, że to co piszesz jest kłamstwem?


Szukając materiałów źródłowych znalazłaś Biblię w języku angielskim?


Masz ludzi na forum za przygłupów?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 16 Kwie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2019r. 20:04  
Cytuj
CYTAT
Szukając materiałów źródłowych znalazłaś Biblię w języku angielskim?


Z góry zaznaczam, że nie opowiadam się po stronie żadnego z Was w tej dyskusji.

Chciałbym się odnieść jedynie do przekładów Biblii w języku angielskim.

Jestem protestantem, a więc bardzo dużo czasu poświęcam na czytanie Biblii - i robię to niejednokrotnie w różnych przekładach.

Z angielskich przekładów, które zostały tu wcześniej przywołane najbardziej cenionym i szanowanym jest KJV - King James Version. Przez wielu ludzi jest oceniany (ów przekład) za jeden z najlepiej przetłumaczonych.

Oczywistym jest jednak, że jest to nadal wyłącznie przekład.

Wasza dyskusja miałaby dużo większy sens gdybyście sięgnęli do oryginalnego hebrajskiego tekstu, tekst ten przetłumaczyli i zanalizowali.

Tak jak Nowy Testament napisano w języku greckim - zapewniam Was, że czytając grecki oryginał moglibyście się bardzo zdziwić.

Np. w greckim oryginale nigdy nie padło i nie pada słowo "kościół" - jest to typowo polskie, wymyślone, słowo. Wszędzie gdzie w NT jest słowo kościół - jest w oryginale użyte słowo "ecclesia", czyli "zgromadzenie". Nie pada w nim też np. nigdy słowo "chrzest" - jest to znów słowo wyłącznie funkcjonujące w polskiej tradycji, gdyż w oryginale jest tam użyte słowo "baptisma", czyli "zanurzenie". Również greckie słowo "cieśla" użyte w odniesieniu do Jezusa nie oznacza cieśli, a coś więcej: rzemieślnika wielu rzemiosł, czyli Jezus był cieślą, ale najprawdopodobniej był też biegły w innych rzemiosłach. Ot takie niespodziewajki ok dlatego warto też czasami sięgnąć do oryginalnego tekstu.

Dlatego zawsze zalecam "ostrożność" przy wyciąganiu wniosków w odniesieniu do Biblii, gdy sięga się do przekładów.

Tak tak z mojej strony, taka mała dygresja.

"Dura lex, sed lex"!! PiS - najgorsza gangrena w historii Polski po 89'. Bolszewiccy i prorosyjscy zdrajcy spod znaku proputinowskiej międzynarodówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 23 Maja 2019r. 20:18  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Szukając materiałów źródłowych znalazłaś Biblię w języku angielskim?


Z góry zaznaczam, że nie opowiadam się po stronie żadnego z Was w tej dyskusji.

Chciałbym się odnieść jedynie do przekładów Biblii w języku angielskim.

Jestem protestantem, a więc bardzo dużo czasu poświęcam na czytanie Biblii - i robię to niejednokrotnie w różnych przekładach.

Z angielskich przekładów, które zostały tu wcześniej przywołane najbardziej cenionym i szanowanym jest KJV - King James Version. Przez wielu ludzi jest oceniany (ów przekład) za jeden z najlepiej przetłumaczonych.

Oczywistym jest jednak, że jest to nadal wyłącznie przekład.

Wasza dyskusja miałaby dużo większy sens gdybyście sięgnęli do oryginalnego hebrajskiego tekstu, tekst ten przetłumaczyli i zanalizowali.

Tak jak Nowy Testament napisano w języku greckim - zapewniam Was, że czytając grecki oryginał moglibyście się bardzo zdziwić.

Np. w greckim oryginale nigdy nie padło i nie pada słowo "kościół" - jest to typowo polskie, wymyślone, słowo. Wszędzie gdzie w NT jest słowo kościół - jest w oryginale użyte słowo "ecclesia", czyli "zgromadzenie". Nie pada w nim też np. nigdy słowo "chrzest" - jest to znów słowo wyłącznie funkcjonujące w polskiej tradycji, gdyż w oryginale jest tam użyte słowo "baptisma", czyli "zanurzenie". Również greckie słowo "cieśla" użyte w odniesieniu do Jezusa nie oznacza cieśli, a coś więcej: rzemieślnika wielu rzemiosł, czyli Jezus był cieślą, ale najprawdopodobniej był też biegły w innych rzemiosłach. Ot takie niespodziewajki ok dlatego warto też czasami sięgnąć do oryginalnego tekstu.

Dlatego zawsze zalecam "ostrożność" przy wyciąganiu wniosków w odniesieniu do Biblii, gdy sięga się do przekładów.

Tak tak z mojej strony, taka mała dygresja.
Czy biblia w ogóle istnieje?Strzępy książki z powyrywanymi całymi rozdziałami tak nazwać można?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 16 Kwie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2019r. 20:30  
Cytuj
W teorii istnieje.

Czy jest kompletna? Uważam, że tak (wynika to z mojej wiary, nie mam na to naukowych dowodów, a i takie nie istnieją).

Czy są argumenty za tym, że istniały fragmenty (np. księgi, listy), których w niej nie ma - są (teolodzy stawiają tezę, że nie były "natchnione" - argument, teza nie do udowodnienia i nie do obalenia, nie da się przeprowadzić empirycznego badania, które dałoby wynik - "natchniona", "nie będąca natchnioną" - stąd wiara nie jest nauką, tylko osobistą kwestią każdego człowieka), jak np. List Ap Pawła do Laodycejczyków, o którym Paweł wspomina w Liście do Kolosan.

Dlatego moja odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: uważam, że tak, ale jeżeli ktoś uważa inaczej - ma do tego prawo.

"Dura lex, sed lex"!! PiS - najgorsza gangrena w historii Polski po 89'. Bolszewiccy i prorosyjscy zdrajcy spod znaku proputinowskiej międzynarodówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10404
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Maja 2019r. 20:31  
Cytuj
https://www.youtube.com/watch?v=locW-9S00VU

Urośniesz nam na znamienitego religioznawcę PZP2, może i dostąpisz łaski nawrócenia ocierając się o transcendentalne umiech twój los w rękach twoich.

Is there a point of no return?


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 23 Maja 2019r. 20:51  
Cytuj
CYTAT
W teorii istnieje.

Czy jest kompletna? Uważam, że tak (wynika to z mojej wiary, nie mam na to naukowych dowodów, a i takie nie istnieją).

Czy są argumenty za tym, że istniały fragmenty (np. księgi, listy), których w niej nie ma - są (teolodzy stawiają tezę, że nie były "natchnione" - argument, teza nie do udowodnienia i nie do obalenia, nie da się przeprowadzić empirycznego badania, które dałoby wynik - "natchniona", "nie będąca natchnioną" - stąd wiara nie jest nauką, tylko osobistą kwestią każdego człowieka), jak np. List Ap Pawła do Laodycejczyków, o którym Paweł wspomina w Liście do Kolosan.

Dlatego moja odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: uważam, że tak, ale jeżeli ktoś uważa inaczej - ma do tego prawo.
Nie mam na myśli rzeczonego przez Ciebie listu tylko czy nie zastanawia Cię ilość ewangelii w stosunku do ilości apostołów

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 16 Kwie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2019r. 21:53  
Cytuj
CYTAT
Nie mam na myśli rzeczonego przez Ciebie listu tylko czy nie zastanawia Cię ilość ewangelii w stosunku do ilości apostołów


Nie.

Czy każdy z 12 (ok... 11, bo Judasz się powiesił zaraz po śmierci Jezusa) Apostołów miał obowiązek spisać Ewangelię? Nie wiem, nie można postawić tezy, że "mieli obowiązek, ale się nie posłuchali" i tezy, że "nie mieli obowiązku".

Czemu są tylko 4? Nie wiem, ale jestem zdania, że tyle miało być.
Czy uważam, że są wystarczające? Tak.

Nowy Testament milczy w tej kwestii - wszelkie dywagacje w tej kwestii więc są jedynie stawianiem hipotez, które ciężko udowodnić/obalić.

Tak samo jak nie każdy uczestnik jakiegoś zdarzenia ma obowiązek spisać relację z tegoż wydarzenia. Inaczej mielibyśmy miliony kronik, biografii, pamiętników i wspomnień.

Nie zastanawia mnie to.

Tak samo, jak nie ma w ogóle ksiąg proroczych, napisanych przez proroków Starego Testamentu, o których ten wspomina, np. Natan (ten, co przyszedł do Dawida, jak nabroił z Batszebą) czy Uriasz (wspomniany w Księdze Jeremiasza). Czy istniały i zaginęły? Nie wiadomo. Czemu nie zostały napisane, jeżeli nie istniały od początku? Nie wiadomo.

Co do słowa Biblia - dla mnie to przyjęte w kulturze i tradycji określenie na Stary i Nowy Testament, zawarte w jednej książce.

Nie wdając się oczywiście w dyskusję, co do kanonu Biblii (kanon np. protestancki jest inny niż katolicki, a prawosławny jest inny od tych dwóch - przede wszystkim w odniesieniu do ST, ale i są np. kościoły prawosławne, które mają swój indywidualny kanon także NT), bo dyskusja taka jest bezcelowa i nierozwiązywalna - każda "denominacja" ma swoje "za" i "przeciw", nie lubię dyskusji teologicznych, które do niczego nie prowadzą zazwyczaj.

Ważnym jest, by być uczniem Jezusa. By szczerze kochać Boga i kierować się Jego Słowem w swoim życiu. Jako latarnią itp. itd. I swoim życiem (przede wszystkim) powinno się świadczyć o Bogu i Jego standardach. Tak powinien postępować prawdziwy chrześcijanin.

Jeżeli ktoś jednak tego nie robi - ma do tego pełne prawo - tym jest wolna wola. Tak samo każdemu wolno wierzyć, w co tam sobie chce.

"Dura lex, sed lex"!! PiS - najgorsza gangrena w historii Polski po 89'. Bolszewiccy i prorosyjscy zdrajcy spod znaku proputinowskiej międzynarodówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10404
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Maja 2019r. 22:26  
Cytuj
Potrafiłbyś wytłumaczyć PZP2 "There is a point of no return" z powyższych rozważań o Sodomie? Nie będę nadużywać twojej pomocy więcej, ale zauważyłam że twoje tłumaczenie przeczyta bez emocji, rozumem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2019r. 22:33  
Cytuj
@art2deco

"Potrafiłbyś wytłumaczyć PZP2 "There is a point of no return" "

Mam ci odpowiedzieć dlaczego ciągle piszesz/pytasz o point of no return?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10404
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Maja 2019r. 22:38  
Cytuj
Nie ty, nasz miły rozmówca, zapomniałeś ze się o to pytałeś?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2019r. 22:58  
Cytuj
@art2deco

Link plz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 16 Kwie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2019r. 23:04  
Cytuj
CYTAT
Potrafiłbyś wytłumaczyć PZP2 "There is a point of no return" z powyższych rozważań o Sodomie? Nie będę nadużywać twojej pomocy więcej, ale zauważyłam że twoje tłumaczenie przeczyta bez emocji, rozumem.


Chodzi Ci o zamienienie żony Lota w słup soli?

Bo jeżeli tak, to jest to w moim rozumieniu historia z następującym morałem: jeżeli opuszczasz miejsce, które było złe (zarówno miejsce w sensie lokalizacji, ale i np. można to rozumieć przez "postępowanie", "sposób zachowania", "sposób życia", które są/były niewłaściwe), to nie "odwracaj się w tył" - czyli nie zastanawiaj się nad powrotem do tego "miejsca".

Chyba, że masz na myśli coś innego.

"Dura lex, sed lex"!! PiS - najgorsza gangrena w historii Polski po 89'. Bolszewiccy i prorosyjscy zdrajcy spod znaku proputinowskiej międzynarodówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10404
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Maja 2019r. 23:51  
Cytuj
PZP2, Widziały gały jak się rozmawia? Idź i chwal sprawiedliwego Pana, "Wysłany: 22 Maja 2019r. 23:16"

Dziekuje slicznie Hammurabi, ale czy napewno. "There is a point of no return" tylko dla płochej kobiety? Co z mieszkańcami? Wystarczyło dziesięciu a nikomu nie spadłby włos z głowy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 16 Kwie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2019r. 00:45  
Cytuj
CYTAT
Dziekuje slicznie Hammurabi, ale czy napewno. "There is a point of no return" tylko dla płochej kobiety? Co z mieszkańcami? Wystarczyło dziesięciu a nikomu nie spadłby włos z głowy.


Zawsze się zastanawiałem (i zastanawiam nadal) co by było, gdyby Abraham nie skończył na 10 osobach, ale dalej się targował...

"Dura lex, sed lex"!! PiS - najgorsza gangrena w historii Polski po 89'. Bolszewiccy i prorosyjscy zdrajcy spod znaku proputinowskiej międzynarodówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2019r. 01:04  
Cytuj
@Hammurabi

Pewnie Lot nie zrobiłby dzieciaków córkom.


Czy Twoim zdaniem Lot został zgwałcony przez mieszkańców Sodomy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 16 Kwie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2019r. 09:07  
Cytuj
Ponieważ jestem z zawodu prawnikiem, to odpowiem Ci tak:

Nie wiadomo.

Nie ma dowodów, że został, lub że nie został.

Więc odpowiadam, że nie wiem nie wiem

CYTAT
Pewnie Lot nie zrobiłby dzieciaków córkom.


Niewykluczone, że tak. Ponieważ nie doszłoby do ucieczki z Sodomy. Taką tezę można postawić. I jest ona do obrony.

"Dura lex, sed lex"!! PiS - najgorsza gangrena w historii Polski po 89'. Bolszewiccy i prorosyjscy zdrajcy spod znaku proputinowskiej międzynarodówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 23 24 25 26 27 28 29 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »