NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
TV 55'-60', Jaki TV
Posty: 347
Dołączył: 3 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2018r. 00:11  
Cytuj
Poproszę o opinię przy zakupie budżetowej wersji TV.
Budżet: 2200 zł
Tv musi mieć 4K, HDR, minimum 55", minimum 3 złącza HDMI.
Poniżej zapodaje parę przykładów, co o nich myślicie, wartają, który najlepszy z tych wszystkich ?
Proszę o własne propozycje.


1: https://alleg(...)pingInfo

2. https://www.morel(...)QAvD_BwE

3. https://alleg(...)821.html

Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. Autor: George Bernard Shaw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2018r. 00:11  
Cytuj

Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. Autor: George Bernard Shaw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 23 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2018r. 00:46  
Cytuj
TV do grania (konsole) czy do tv (satelita/netlix/hbogo)?
Dodam tylko jeszcze ze w tej cenie hdr jest tylko na papierze, w realu praktycznie nie ma różnicy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 347
Dołączył: 3 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2018r. 01:02  
Cytuj
Raczej do grania, lecz niekoniecznie. Zdaje sobię sprawę, że w tej cenie HDR to tylko na papierze.

Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. Autor: George Bernard Shaw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 23 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2018r. 07:33  
Cytuj
Z tych 2, lepszy Samsung. Matryca VA, na plus, krawędziowe podświetlenie na minus. Czasy reakcji ma dobre. Kontrast dobry, kapkę ciemniejszy od Panasonica ale wyraźnie nadrabia kontrastem. Input lag Samsung ma mniejszy więc na plus. Poza tym reszta bebechów najprawdopodobniej ta same, te same procesory itp. Nie są na androidzie, sam to oceń, są na własnych systemach. Z doświadczenia wiem że Samsung będzie bardziej na bieżąco aktualizowany.

Na Twoim miejscu obserwował bym ceny do czarnego piątku (23.11 jak dobrze pamiętam) i wtedy kupił. Później poszukam coś od siebie w tej cenie.

PS. W wielkim skrócie. VA od IPS różni się kątami widzenia na plus dla IPS i kontrastem/odzwierciedleniem kolorów na plus dla VA.
Jeżeli nie będzie patrzone na tv pod dużymi kątami to ja polecam VA.


Edit 2:
Z takimi wymaganiami i w tym przedziale cenowym ten Samsung jest wg mnie najlepszym wyborem. Nie znalazłem nic innego godnego polecenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 347
Dołączył: 3 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2018r. 22:11  
Cytuj
Odświeżam temat, lecz teraz skusiłem się na 65".
Tv wersja budżetowa do 3.200 zł max.
Musi mieć:
4K, HDR (namiastka wiadomo)
Ktoś coś poleca ?

Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. Autor: George Bernard Shaw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 23 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2018r. 20:36  
Cytuj
W tej cenie niestety szaleństw nie ma.
Z 65" tylko ten model Samsunga co wyżej, tyle że 65". Wszystko to samo tylko matryca większą.
Są na rynku jakieś kruger&matz, manty i inne wynalazki ale nie odważę się tego polecić.
Pozostaje wg mnie czekać na black friday/cyber monday, lub bawić się w import z Chin (tv xiaomi)bądź zakupy na niemieckim Amazonie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 13 Lis 2018r. 21:45  
Cytuj
również polecam Niemiecki Amazon umiech ewentualnie tu w kraju wykupić ubezpieczenie na 5 lat bo jak wiadome po 2 latach sprzęty same wymiękają umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 347
Dołączył: 3 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lis 2018r. 00:04  
Cytuj
Zakup dokonany, myślę, że w tej cenie nic już lepszego bym nie znalazł.
Link poniżej:
https://alleg(...)227.html

Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. Autor: George Bernard Shaw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 164
Dołączył: 23 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Lis 2018r. 00:14  
Cytuj
Trzeba było MANTE kupić przynajmniej Polska i różnica żadna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 23 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lis 2018r. 04:52  
Cytuj
Dolna półka 2016r. Na Twoim miejscu wolałbym dopłacić do Samsunga. Przynajmniej świeży rocznikowo, dłużej będzie aktualny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 347
Dołączył: 3 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2018r. 23:09  
Cytuj
Jak dla mnie zakup bdb. Spełnia wszystkie moje wymagania a dodatkowo posiada klasę energetyczną A+. Na Prosiaku (PS4 PRO) radzi sobie tak jak oczekiwałem i głównie do tego celu go zakupiłem. Ktoś wspominał o niemieckim Amazonie. Link poniżej:
https://www.amazo(...)1DO8MPJI
Dziękuję za porady, temat uważam za zamknięty.
Pozdrawiam.

Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. Autor: George Bernard Shaw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »