NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Dysk zewnętrzny,
Posty: 227
Dołączył: 24 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Lis 2018r. 08:35  
Cytuj
Witam.Prosze o pomoc w temacie DYSK ZEWNETRZNY.MOJ DYSK działa tylko prez dekoder z multimedii.Kiedy podlacze go bezposrednio do telewizora samsung,niby widzi to co jest na dysku,ale nie mozna tego odtworzyc.Wyskakuje informacja ze telewizor nie odtwarza takich plików.Co zrobic by odtwarzal???Kupic nowy dysk zewnetrzny??? Jesli tak to jaki???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2018r. 08:35  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2018r. 08:37  
Cytuj
A jaki masz konkretnie telewizor (model i rocznik) oraz jakiego są to rodzaju pliki (chodzi o rozszerzenie)??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 227
Dołączył: 24 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Lis 2018r. 12:29  
Cytuj
Telewizor samsung coś koło roku.49 cali.Nie znam się na tym.Powinno być tak jak jest wejście na dysk to powinien śmigać i nagrywać i odtwarzać.A tak nie jest.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2018r. 13:28  
Cytuj
A te pliki to jaki mają format, skąd je w ogóle wziąłeś??. Z tego co widzę to jest problem raczej z telewizorem. i przy kupnie nowego dysku będzie to samo...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 17 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2018r. 13:35  
Cytuj
Filmów nagranych poprzez dekoder z multimedi nie odtworzysz na komputerze. Są jakby "zakodowane" odtworzysz je tylko poprzez dekoder.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 227
Dołączył: 24 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Lis 2018r. 15:39  
Cytuj
Nie wiem jaki format maja pliki.Sa to filmy nagrywane poprzez dekoder multimedii glownie z HBO,CANAL +.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 195
Dołączył: 14 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2018r. 17:17  
Cytuj
CYTAT
Nie wiem jaki format maja pliki.Sa to filmy nagrywane poprzez dekoder multimedii glownie z HBO,CANAL +.


takich plików nie odtworzysz nigdzie indziej, są one zakodowane...

tyle i aż tyle w tym temacie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 227
Dołączył: 24 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Lis 2018r. 19:40  
Cytuj
dzięki za odpowiedzi.Swoja droga nie miałem pojęcia że multimedia koduje swoje pliki.W końcu place abonament mam prawo nagrać film mecz czy cokolwiek innego/ pracuje na zmiany w systemie 4 brygadowym.No ale przez ich dekoder nagrywam i nie ma problemu z odtwarzaniem.Chociaz tyle.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 195
Dołączył: 14 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2018r. 22:01  
Cytuj
CYTAT
dzięki za odpowiedzi.Swoja droga nie miałem pojęcia że multimedia koduje swoje pliki.W końcu place abonament mam prawo nagrać film mecz czy cokolwiek innego/ pracuje na zmiany w systemie 4 brygadowym.No ale przez ich dekoder nagrywam i nie ma problemu z odtwarzaniem.Chociaz tyle.


to nie kwestia multimedii... nie ważne czy masz mm, cp czy nc+..
jeżeli masz sygnał cyfrowy jest on odgórnie kodowany, po prostu zabezpieczenie przed kradzieżą sygnału...
gdyby nie kodowanie to byś nagrywał filmy i później wrzucał je do neta umiech (oczywiście to tylko przykład)

co do samego nagrywania, to tak, jeżeli masz dekoder z nagrywarką to nie ma problemu... jeżeli masz moduł cam to niestety nie da rady.. kanały są zabezpieczone przed nagrywaniem umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 17 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2018r. 22:25  
Cytuj
I dobrze. Że kodują. Znajomi dowiedzieli się ze mam HBO CANAL+ Film box i dostawałam mase pendrajwow aby im nagrać film a tak to spokój jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2018r. 07:31  
Cytuj
Można nagrywać w Multimedia, C+, HBO i wszystkie inne nawet jeśli masz moduł CAM. Nie ma to znaczenia, ale ... nagrane programy można odtworzyć tylko na telewizorze na który zostały nagrane. Ja mam 2 samsungi, mozna nagrać na obu ale nagrany kawałek odtworzy tylko ten telewizor na którym został nagrany

Ludzie zastanawiają się jak zabić czas, a to czas ich zabija...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2018r. 10:03  
Cytuj
Ja mam to samo z telewizorem Philips, nagrane filmy z tv na dysk usb można tylko odtworzyć na tym telewizorze... Takie zabezpieczenie antypirackie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »