NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »
Nowy Temat Odpowiedz
Szukam do szpachlowania i malowania, Na już
Posty: 249
Dołączył: 14 Wrz 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Lis 2018r. 10:49  
Cytuj
Przegoniłem ekipe pseudo remontowa i na juz szukam do wyszpachlowania i pomalowania mieszkania i plytek.Moze ktos ma godnego polecenia fachowca.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2018r. 10:49  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 3 Wrz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola,
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2018r. 13:08  
Cytuj
Jak jest fachowiec to trzeba czekać ok 2 miesięcy a reszta to tzw. pseudo fachowcy

Awwf
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 123
Dołączył: 1 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2018r. 14:05  
Cytuj
Myśleliśmy, że tylko my trafiliśmy na pseudo fachowców. Jesteśmy w trakcie składania pozwu do sądu. Na szczęście mamy dowody."Firma" z Niska.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 808
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2018r. 14:36  
Cytuj
a coś więcej bo u nas też tak załozyli drzwi ze masakra tacy jedni z Niska

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 491
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2018r. 15:06  
Cytuj
Moge z czystym sercem polecic pana jak ktos chetny pisac na priv.
Dokladny,solidny i terminowo robi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 123
Dołączył: 1 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2018r. 15:08  
Cytuj
Długo możemy opowiadać. Jakby tylko źle zrobili swoją robotę, to pewnie skończyłoby się na wymianie zdań. Niestety zniszczyli materiał (płytki). Pan fachowiec-szef wprawdzie pisał SMS-y, że poprawi, potem SMS-y straszące nas, następnie groził. Dobrze, że dzisiaj technika przerosła takich pseudo fachowców i mamy monitoringi i nagrania dźwiękowe. Gdyby potrafił przyznać się do błędu, poprawić robotę, nie byłoby tematu. Przestępstwa karno-skarbowe, z kodeksu karnego (pan składał fałszywe stwierdzenia (jeszcze nie zeznania). Oczywiście na wszystko mam potwierdzenie. Powalczymy w sądzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2018r. 20:07  
Cytuj
w Stalowej i okolicach mało jest ekip godnych polecenia, większość to paproki, choć kilku się znajdzie, ale o terminy ciężko a i cenowo jest dużo drożej od tych pseudofachowców.. Większość osób nie fatyguje się aby zobaczyć dokonania ekipy remontowej a wystarczy poprosić o jeden dwa namiary i popytać jak układała się współpraca i przy okazji własnym okiem ocenić efekty ich działań. Wiele osób szuka tanio a to kończy się często "masz to za co zapłaciłeś" No to powodzenia. Sytuacja na rynku wygląda tak: większość tanich wyjechała psuć Niemcom ściany a ci co zostali włóczą się po sądach, ci lepsi nie wyrabiają i ciągle podnoszą się cenowo, bo i życie w tym kraju coraz droższe. Dodam jeszcze że lepsze ekipy nie pracują na "gównie" typu stabil czy akrylputz a co za tym idzie wiąże się też z wyższymi kosztami za materiał.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Lis 2018r. 20:19  
Cytuj
Echodnia wyjaśnij co masz na myśli gowno jeżeli chodzi i klej czy szpachle stabil? Jakieś konkrety poproszę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 12 Lis 2018r. 20:33  
Cytuj
Jedno i drugie kierowcoBusa. Właściwości są ważne. Na każdym etapie pracy z materiałem.

Coraz częściej przechodzi się na materiały gotowe przy pracach z płytami GK czy szpachlowaniu. Fakt - materiał jest droższy, ale mniej czasu potrzeba na wykonanie pracy. W efekcie różnica w cenie nie powinna być tak duża (o ile w ogóle będzie), a efekt lepszy. Jeśli ktoś wyższą cenę za usługę argumentuje użyciem droższych materiałów to trzeba uważać, bo to może być zwykły naciągacz potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Lis 2018r. 21:13  
Cytuj
Pytałem o konkrety, dlaczego stabil to gowno?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 119
Dołączył: 5 Wrz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2018r. 21:18  
Cytuj
CYTAT
Przegoniłem ekipe pseudo remontowa i na juz szukam do wyszpachlowania i pomalowania mieszkania i plytek.Moze ktos ma godnego polecenia fachowca.


To Twoje posty z zeszłego roku.

Jeszcze w zimie zadzwonila do mnie pani z polecenia w sprawie szpachlowania ,malowania,paneli.Chciala na wakacjach,ale nie mam wolnych terminow do konca roku wiec odmowilem.Wydzwaniala dwa razy w tygodniu ze moze sie cos zwolnilo bo ona tylko mnie chce i tak do marca.Zwolnil mi sie termn pazdiernikowy bo wakacje w Turcji nie wypalily,pani zachwycona,obejrzalem wymierzylem obliczylem co ile trzeba kupic ustaliłem cene.Przesuwam w czasie robote zeby dopasowac do wyjazdu do sanatorium starszej pani(mamy klientki) zeby remont nie byl dla niej uciazliwy.Wczoraj pani dzwoni ze ona rezygnuje bo znalała pana ktory kladzie panele 1 zł !!!!! taniej metr,do polozenia pokoj 20 m.Ręce opadaja ,ludzie szanujcie prace innych,ich czas i dobre serce bo mozna stracic wiare w drugiego czlowieka.No cóż nie warto byc dobrym :(


Ja własnie zakonczyłem kompleksowy remont mieszkania,wprawdzie listew MDF nie montował mi fachowiec (mega fachowiec) ale jak chcesz podam namiary i zapytaj.Kazdemu zycze takiego fachowca w remoncie.


Nie moge znależc namiarow na fachowca polecanego tu na forum chyba było to w zimie pamietam imię pan Staszek i to tyle jak ktos ma namiary to prosze.
Pamietam ze jakas pani zachwalała ze u niej robi w całej rodzinie i sa mega zadowoleni.Juz po sezonie wiec moze beda terminy.Z góry dziekuje

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 12 Lis 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2018r. 21:42  
Cytuj
To nie do końca jak pisze czortunio.
Wybierając gładż gotową z górnej półki np, Knauf SuperFinish ok 90 opakowanie 28kg mamy pracę wykonaną szybciej w kwestii technicznej, mam na myśli zarówno czas wykonania gładzi jak i jej schnięcia,szybciej można przystąpić do kolejnych etapów- co ma znaczenie zarówno dla wykonawcy jak i zleceniodawcy, czyściej, a przede wszystkim jest to twarda gładz finiszowa - co pozwala na uzyskanie lepszej powierzchni po wyszlifowaniu, co idąc dalej po malowaniu praktycznie wyklucza wystąpienie drobnych rys, dotarć kierunkowych naroży czy też punkowego widocznego rozwarstwienia.By była jasność mówię tu o wykończeniu standardzie premium gdzie klient odbiera gładż z przysłowiowym nosem przy ścianie a standard premium to cena.

Czy da się wykonać efekt identyczny gładzią proszkową ze średniej półki z polimerami ok 35 zł opakowanie proszku 20kg - w mojej opinii nie ale da się osiągnąć zbliżony do premium, wymaga to jednak większego nakładu nakładu pracy a co za tym idzie ceny.

Osobna jest kwestia czy cena/robota wzięta jest z materiałem czy bez.
Jeśli z materiałem i to droższym to cena oczywiście będzie o x wyższa, jest to całkowicie i uzasadnione skoro cena za materiał jest ponad dwukrotnie wyższa.
Jeśli cena jest bez materiału to różnica w wykonaniu gotowcem jest albo minimalnie wyższa albo żadna.Cały proces to szereg czynności z których mieszanie gładzi jest najmniej uciążliwą i co ważne - czy to gładź gotowa czy to proszek do rozrobienia, jedną i drugą trzeba przemieszać do odpowiedniej konsystencji.Tak więc z tej oszczędności czasu dla wykonawcy w praktyce nie zostaje wiele.

Co do gładzi Stabil czy AkrylPutz, osobiście nie zdecydowałbym się na robotę na niej, jest po prostu za miękka.Kiepsko nadaje się pod szlifowanie mechaniczne żyrafą i jakość po dotarciu pozostawia w mojej opinii wiele do życzenia.

Osobiście mam sprawdzone materiały ze średniej i wysokiej półki i przed robotą zawsze informuję klienta co,jak i dlaczego, gdzie możemy na niektórych pozycjach zejść na średniaka a gdzie robimy droższym.
Jeśli klient nie akceptuje zaproponowanych materiałów z powodów różnych, roboty nie biorę.Szkoda czasu klienta, mojego, nerwów i późniejszego ewentualnego rozczarowania oraz niezadowolenia z uzyskanego efektu.

Temat rzeka, ale tak to ogólnie wygląda.
Klucz to właściwa komunikacja wykonawca-klient czyli wstępne konkretne wyjaśnienie oczekiwań klienta, możliwości ich realizacji oraz kosztów za pracę i materiały.
Na ,,Paanie, bedzie Pan zadowolony,, daleko się nie zajedzie ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2018r. 22:01  
Cytuj
kierowcaBusa - już ci tłumaczę jaka jest korzyść na masach gotowych.. przede wszystkim brak rozwarstwiania, brak rozrabiania, brak szybkiego schnięcia, całość jest systemowa A proszkowa gładź się nie nadaje na finish (przynajmniej stabil), może na start, ale potem musi iść finishowa i tu musimy przejść na rozwiązania mniej systemowe i mniej gwarancyjne producent a i producent b. Nie mówię, że fachowiec który robi gładziami lepszej marki ma brać więcej za to pieniędzy ale ktoś kto ma wiedzę będzie cenił swoje usługi bardziej. Czas, który poświęci na zrobienie dobrze będzie czasami dłuższy ale i dokładniejszy i za to się płaci no i oczywiście doświadczenie. I jeszcze jedna kwestia - jeden może robić 30 lat i to doświadczenie będzie g... warte bo 30 lat w błędzie. a inny może robić 10 lat ale za to szlifując odpowiednio swój rozwój, szkoląc się i wymagając od siebie więcej.
Gładzie gotowe to podstawa jeśli chce się uzyskiwać lepsze i szybsze rezultaty.

gotowe masy jakie ja polecam to Knauf, norgips, lsr flugera plus kilka innych.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 13 Lis 2018r. 08:44  
Cytuj
To jak z pseudo wulkanizatorami. Głąby nie wiedzą co to klucz dynamometryczny ... :szok:potluczony Ale 30 lat tak robią i dobrze jest ...

Panie... jedni zbrojenie dają dołem, inni górą - a my zawsze po środku. 30 lat tak robimy i dobrze jest smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 27 Lip 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2018r. 10:11  
Cytuj
CYTAT
Moge z czystym sercem polecic pana jak ktos chetny pisac na priv.
Dokladny,solidny i terminowo robi.




priw prosze

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 123
Dołączył: 1 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lis 2018r. 17:44  
Cytuj
CYTAT
Długo możemy opowiadać. Jakby tylko źle zrobili swoją robotę, to pewnie skończyłoby się na wymianie zdań. Niestety zniszczyli materiał (płytki). Pan fachowiec-szef wprawdzie pisał SMS-y, że poprawi, potem SMS-y straszące nas, następnie groził. Dobrze, że dzisiaj technika przerosła takich pseudo fachowców i mamy monitoringi i nagrania dźwiękowe. Gdyby potrafił przyznać się do błędu, poprawić robotę, nie byłoby tematu. Przestępstwa karno-skarbowe, z kodeksu karnego (pan składał fałszywe stwierdzenia (jeszcze nie zeznania). Oczywiście na wszystko mam potwierdzenie. Powalczymy w sądzie.


Jesteśmy w trakcie walki. Pan "fachowiec-szef" okazał się człowiekiem pracującym na czarno. Zatrudnia (cały czas ogłasza się, że zatrudni ludzi). W naszym mieszkaniu pracowało sześciu "pracowników". Jutro jeszcze policja (sprawa karna), PIP i US. Szkoda tylko tych, którzy pracowali. Pełne dane posiadam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 23 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 20 Lis 2018r. 15:55  
Cytuj
Jest w miejscowości Lipa elegancki fachura szukaj go pod pseudo Góral

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 123
Dołączył: 1 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2018r. 16:48  
Cytuj
Okazuje się, że pan "fachowiec" nie jest z Niska. Sprawa trwa, więc nie piszę więcej. Końcówka telefonu 57.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 93
Dołączył: 7 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2018r. 18:06  
Cytuj
Mam namiary na b.dobrego fachowca, który oferuję wysoki poziom wykonywanej pracy. Nie mam pojęcia jak z terminami ale przypuszczam że dopiero coś w nowym roku. Sprawdzony u mnie i u znajomych. Jeśli ktoś zainteresowany to pisać PRIV.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 20 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2018r. 13:58  
Cytuj
CYTAT
Okazuje się, że pan "fachowiec" nie jest z Niska. Sprawa trwa, więc nie piszę więcej. Końcówka telefonu 57.


Jak możesz to podeślij na priv więcej danych. Boksowałem się z kilkoma fachowcami i ciekaw jestem czy to nie któryś z nich umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 123
Dołączył: 1 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2018r. 17:59  
Cytuj
qsik - daj znać na PW. "Fachowiec" zastrasza, grozi, pisze sms-y w nocy. Jeździ BMW.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »