NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
Umowa zlecenie- pytanie,
Posty: 63
Dołączył: 26 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2018r. 17:50  
Cytuj
Witam, mam pytanie odnośnie umowy zlecenie, bo nie mogę znaleźć zapisu w kodeksie cywilnym (czy w ogóle znajduje się taki zapis). Po ilu umowach zlecenie szef może mi dać umowę o pracę. Kiedyś było chyba tak, że po 3 umowach? Czy coś się zmieniło? Miałam 2 umowy (1.10-31.10 i druga (2.11-30.11)i na tym się skończyło. Na marginesie dodam, że pierwsza umowa miała być zlecenie a druga już o pracę (kłamstwo"prosto w oczy"). Proszę o konkretne odpowiedzi bez szydery.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2018r. 17:50  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2018r. 18:01  
Cytuj
CYTAT
Witam, mam pytanie odnośnie umowy zlecenie, bo nie mogę znaleźć zapisu w kodeksie cywilnym (czy w ogóle znajduje się taki zapis). Po ilu umowach zlecenie szef może mi dać umowę o pracę. Kiedyś było chyba tak, że po 3 umowach? Czy coś się zmieniło? Miałam 2 umowy (1.10-31.10 i druga (2.11-30.11)i na tym się skończyło. Na marginesie dodam, że pierwsza umowa miała być zlecenie a druga już o pracę (kłamstwo"prosto w oczy"). Proszę o konkretne odpowiedzi bez szydery.

Po pierwsze nigdy nie było zapisu o którym piszesz dotyczący umów zleceń w żadnym kodeksie (a tym bardziej cywilnym) - po prostu pomyliło Ci się z umową o pracę. Po drugie zapis o którym mowa znajdował sie w Kodeksie Pracy a nie cywilnym i dotyczył wyłącznie umów o pracę (tak było kiedyś-teraz wygląda to inaczej). Umowa zlecenie to zwykła śmieciówka, nie ma żadnych przepisów dotyczących ilości zawieranych umów, możesz co miesiąc mieć umowę zlecenie. Umowa zlecenie kończy się z dniem wykonania zlecenia i tyle, zero dokumentów, tylko rachunek do umowy i tyle. A na marginesie skoro druga miała być o pracę a podpisałaś zlecenie to skoro wyraziłaś zgodę podpisując... Jeszcze co do stawki w tym roku minimalna godzinowa na umowie zlecenie to 13,70 zł od 01.01.2019 to będzie 14,70 zł za h

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 63
Dołączył: 26 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2018r. 18:04  
Cytuj
Gdybym nie podpisała, to bym została bez pracy z dnia na dzień.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2018r. 18:29  
Cytuj
No ale to jednak był twój wybór, widziałaś że to nie umowa o pracę. A zlecenie o ile pracodawca odprowadza od tej umowy składki to liczy si ę wtedy tylko do wysokości emerytury no i tylko do ZUS do lat pracy. Umowa zlecenie nie liczy ci się np do lat pracy przy wyliczaniu urlopu wypoczynkowego. Ciekawe tylko czy byłaś za ten okres zgłoszona do ZUS i były odprowadzane składki (no chyba że studiujesz i masz mniej niz 26 lat wtedy takiego obowiązku nie ma-zatem nie liczy sie taka umowa do niczego)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 63
Dołączył: 26 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2018r. 18:56  
Cytuj
Byłam zgłoszona, osobiście sprawdzałam w Zusie. Dziękuje za odpowiedź.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2018r. 19:38  
Cytuj
Lena bardzo dobrze Ci opisała.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 479
Dołączył: 28 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Gru 2018r. 23:26  
Cytuj
A tak zostałaś bez pracy od 1 grudnia 😂

http://stalowemiasto.pl/ogloszenia/stalowa_wola/ogloszenia.php?mode=pokaz_ogloszenie&id=123967
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 3 Gru 2018r. 10:13  
Cytuj
CYTAT
Miałam 2 umowy (1.10-31.10 i druga (2.11-30.11)i na tym się skończyło.


Przecież nikt nie ma obowiązku Cię zatrudniać, a Twój post troszkę odbieram jako taki pretensjonalny - bo mi się należy ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2018r. 10:23  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Miałam 2 umowy (1.10-31.10 i druga (2.11-30.11)i na tym się skończyło.


Przecież nikt nie ma obowiązku Cię zatrudniać, a Twój post troszkę odbieram jako taki pretensjonalny - bo mi się należy ...


grzecznością nie grzeszysz, a może ciebie dotyczył ten wpis

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 472
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Gru 2018r. 16:17  
Cytuj
Było chyba coś takiego że po dwóch umowach o pracę na czas określony, trzecia musiała być na stałe. Nigdy to nie dotyczyło umów zlecenie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3088
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2018r. 17:25  
Cytuj
Jeśli ten człowiek obiecał umowę o pracę warto się przypomnieć i o nią poprosić.


Jeśli twje zlecenie nosi znamiona umowy o pracę, możesz rozważyć podjęcie kroków prawnych.

CYTAT

Zgodnie bowiem z art. 281 pkt 1 Kodeksu pracy, kto będąc pracodawcą lub działając w jego imieniu zawiera umowę cywilnoprawną w warunkach, w których zgodnie z art. 22 § 1 powinna być zawarta umowa o pracę, podlega karze grzywny od 1.000 zł do 30.000 zł.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Gru 2018r. 18:56  
Cytuj
CYTAT

Jeśli ten człowiek obiecał umowę o pracę warto się przypomnieć i o nią poprosić.



Poprosić o umowę o pracę smiech2 Pracodawca to Święty Mikołaj wyciągnie z worka 5 tys, żebyś Ty dostał 2 na rękę i na 6 grudnia Ci da cool girl

Zapewniam, jeśli miał by w tym interes, nie czekałby na na Mikołaja ... A jak widać po wątku nie ma. Umowa wygasła. Pracownik nie był wart kolejnej, lub rządy PIS i rosnące koszty sprawiły, że trzeba było ciąć ... Może 500+ dadzą autorowi potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »