NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Szkoła TORUS i CBA,
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Marz 2019r. 10:21  
Cytuj
Kiedyś dostałam od nich ofertę pracy jako nauczyciel. Oni oferują takie stawki i to jeszcze za pracę na weekendach, że na prawdę tam idą albo emeryci, ktorzy nie maja co robic i idą tam z nudów, aby zabic czas, albo nauczyciele, ktorzy nie maja żadnych innych perspektyw pracy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Marz 2019r. 10:21  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 4 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Marz 2019r. 12:04  
Cytuj
misia98 tez chodzilem na Narutowicza i nie było informatyki. Tylko technologie informatyczne. Ludzie nie rozumiem Was jak się Wam nie podoba to po co tam chodzicie. Zrezygnowac i już. Niech chodzą zadowoleni tak jak ja

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Marz 2019r. 12:17  
Cytuj
misia98 nie pisałam o tym jak jest teraz tylko jak było kiedyś na kierunku technik informatyk. Skąd mam wiedzieć co jest w salach na Narutowicza. Ja miałam zajęcia w Gim 2 więc żadnej ściemy tu nie ma.

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 28 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Marz 2019r. 21:06  
Cytuj
Jakoś tutaj: http://stalo(...)d=777505 pisałaś, że na Narutowicza informatyki słuchacze uczą się z rzutnika.mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2019r. 11:07  
Cytuj
comenius111 no właśnie pisałam o rzutnikach, które są jak widać od niedawna na Narutowicza a nie o komputerach, bo one były w Gim 2.
Brawa dla Twojej "umiejętności" czytania ze zrozumieniem. potluczony
Ale Twój przedmówca o pseudonimie kabi ładnie Cię podsumował we wcześniejszym komentarzu.

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 6 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2019r. 08:16  
Cytuj
Betty, brawa dla TWOICH umiejętności czytania ze zrozumieniem.

pierwsze:
dlaczego dokuczasz "Comeniusowi"? przecież "kabi" przytykał "czortuniowi" a nie "Comeniusowi? Oj, nie czytamy ze zrozumieniem
drugie:
Comenius ci przypomniał, że w TAMTYM roku pisałaś o rzutnikach i specjalnym programie a TERAZ o niczym nie wiesz. Jak to możliwe? Chyba cię pamięć zawodzi albo znowu nie przeczytałaś ze zrozumieniem.
Może nam napiszesz coś więcej o tych rzutnikach i specjalnym programie?
A, jeszcze jedno - pisałaś że chodziłaś do sal w Gim2 - w jakich latach to było?
I przeczytaj uważnie, zanim odpowiesz;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2019r. 12:10  
Cytuj
misia 98
1. wypowiedź od "Kabi" - comenius też ośmieszył się i wygląda jak doopa w krzakach.
2. od zeszłego roku, kiedy pisałam swój post mogło się wiele zmienić na Narutowicza. Wyszukany post z zeszłego roku to kiepski dowód.
3. a w jakich latach to już ja wiem i nie muszę publicznie udzielać takich informacji (mamy rodo)


I kto tu nie umie czytać ze zrozumieniem|?

Szczerze jak Wam się nie podoba to nie musicie chodzić do Torusa i nawet o nim czytać informacji ale jest wiele osób, które chwalą tą szkołę i po jej skończeniu zdobyły pracę w danym zawodzie.

Dziękuję za rozmowę i argumentację. Ja wiem swoje Wy - swoje i tak pozostanie.

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 28 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2019r. 14:40  
Cytuj
CYTAT
3. a w jakich latach to już ja wiem i nie muszę publicznie udzielać takich informacji (mamy rodo)


goodgoodgood Taaaak. Rodo dobre na wszystko potluczony Jak się nie wie co powiedzieć, to rodo obowiązuje ...

cool girl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 28 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2019r. 14:41  
Cytuj
CYTAT
Szczerze jak Wam się nie podoba to nie musicie chodzić do Torusa i nawet o nim czytać informacji


No przecież to jest do cholery z moich pieniędzy!! Pewnie, niech trwonią publiczne pieniądze, zapisując uczniów których nie ma, a Ty się nie interesuj ... :szok:


CYTAT
ale jest wiele osób, które chwalą tą szkołę i po jej skończeniu zdobyły pracę w danym zawodzie.

Ale jest też wiele osób, które "zdobyły" pracę bez żadnej szkoły ... i jaki z tego wniosek?

"Korzystać" z tej wylęgarni jako uczeń to jedno, ale jak trzeba nie mieć godności, by tam uczyć, za takie uwłaczające stawki, gdzie jawnie Cie oszukują ... Dziwię się.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 6 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2019r. 07:46  
Cytuj
Betty, w tym wątku:

/forum/forum.php?mode=pokaz_posty&id=765924

napisałaś kiedy i co skończyłaś.
Akurat wtedy kończyłąm Gim2 i powiem, że komputery to były takie złomy, że włączać się ich nie chciało.
No właśnie jeszcze chciałam zapytać - masz siostrę ? Ale teraz to zastanów się 3 razy zanim odpowiesz ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 12 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Marz 2019r. 19:37  
Cytuj
Już ładnych parę dni toczy się ten wątek - raz bardziej raz mniej na temat.

Betty, nie jest trudno przeanalizować Twoje posty na tym forum i widać z nich, że od 2014 roku aktywnie i przy każdej okazji promujesz szkołę Torus, znasz doskonale jej sprawy. Po przeczytaniu ich widzę, że jesteś osobą sympatyczną i promocję prowadzisz nienachalnie. Mam nadzieję, że wynagradzają cię za to w miarę dobrze - wiesz, ile płacą nauczycielom - bo ja też mam znajomych i wiem że kiepsko. Tylko niepotrzebnie sie kryjesz - po prostu pisz "post sponsorowany" ;)

Po paru latach w UKS mam spore doświadczenie w tego typu sprawach i spróbuję podsumować główny temat - czyli chodziliśmy do "Torusa" i coś od nas chce CBA.
Szkoła o której mówimy, jest finansowana z subwencji oświatowej i zależy ona od ilości uczących się osób.
Subwencja oświatowa - czyli nasz budżet - czyli nasze pieniądze.

Pamiętacie parę lat temu "słynnych" stalowowolskich stomatologów, którzy brali pieniądze za nieistniejące zabiegi? Jeśli macie możliwości - zobaczcie jak się teraz mają - jakoś nie widać, żeby im wyroki szczególnie zaszkodziły.
Dlaczego? bo zostali skazani za to, co im udowodniono. Jeśli macie znajomych - wiecie może, że były wysyłane wezwania do złożenia potwierdzenia, czy zabiegi były wykonane, czy nie. Jeśli po otrzymaniu wezwania ktoś nie poszedł żeby potwierdzić, że zabieg nie został wykonany, to zmniejszała się tym samym udowodniona kwota wyłudzenia.
Nie zdziwiłbym się, jeśli po podliczeniu okazało się, że i tak się im opłaciło.

Prywatna szkoła policealna żeby jak najwięcej zarobić dla właścicieli musi oczywiście mało wydawać - stąd żałosne płace i oszczędzanie na czym sie da, ale też dostać jak największą subwencję. Oczywiście jej otrzymywanie regulują ścisłe przepisy, ale może pojawić się pokusa, żeby coś pokombinować. Skoro już zaczeło sie postępowanie wyjaśniające, to znaczy że "coś nie gra", ale trzeba ustalić "co i ile".

Dlatego w ogólnym interesie jest, żeby każdy, kto dostał wezwanie poszedł i opowiedział o swojej nauce - to niczym nie grozi, ale za to pozwoli ustalić czy faktycznie szkoła oszukiwała na rozliczaniu ilości słuchaczy, a możliwości jest sporo. Najprostszy :
osoba, która przerwała naukę (bo przecież jej wolno) - mogła nie zostać wykreślona z listy i szkołą wzieła na nią nienależną subwencję.

Krótko - idzcie i po prostu powiedzcie jak było.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 4 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Marz 2019r. 23:17  
Cytuj
kas007 tez obserwuje wpisy. Studiowalem ale jak w tej szkole nie nikt na studiach nie dbal o dobro sluchacza. Skonczylaem tą szkołę dostalem pracę. Po studiach nie. A nawet wiecej sie nauczylem. Nikt mnie nie olewal. Nie wiem po co ten hejkt. Konkurencja!!!Poczekajmy na finał. Moim zdaniem zadnych przewalek nie bylo. A uczeszczalem 2 lata. Zawsze profeska. I naprawdę bardzo mila atmosfera. Poszanowanie doroslego czlowieka. Inne szkoly w Stalowce powinny sie uczyc od nich. A zatrzymaly się w czasach komuny. Tyle w temacie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 4 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Marz 2019r. 23:30  
Cytuj
I jeszcze jedno żeby kogos osądzać trzeba mieć dowody anie jakies podobno. Na miejscu właściciela szkoły juz mozna oskarżać. To ja mogę napisac ze co niektórych ojcem tych hejterow jest murzyn a co-podobno. Jakby Wasza glupota miala sktzydla to latalibyscie jak golebice. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 28 Lut 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2019r. 11:51  
Cytuj
Poszłam, zapisali kiedy chodziłam, co i czy ukończyłam i było po wszystkim. Szybko i bez problemów. Okazuje się, że skreślili mnie o jeden semestr za późno.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 4 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2019r. 22:25  
Cytuj
jo.je1992 to widzisz nie oklamali chodzilas jeden semestr a na nastepny Cię skreslili bo pewnie juz nie chodzilas. Logiczne😊

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 14 Marz 2019r. 22:28  
Cytuj
Ty tak na poważnie? Przecież wyraźnie napisała, że wykreślili ją o jeden semestr ZA PÓŹNO. Wytłumaczę Ci... Zapisała się do szkoły od września i nie zaliczyła semestru zimowego więc w semestrze letnim NIE BYŁA już słuchaczem. Jednak szkoła Torus cały czas trzymała ją na listach pewnie nawet wpisując fikcyjne obecności na zajęciach i pieniążki spływały. Jak Wy w tym Torusie macie taką kadrę to ja dziękuję.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 4 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2019r. 22:36  
Cytuj
jo.je1992 to widzisz nie oklamali chodzilas jeden semestr a na nastepnym Cię skreslili bo pewnie juz nie chodzilas. Logiczne😊

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 4 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2019r. 23:33  
Cytuj
Moim zdaniem powinni jeszcze przeprowadzic kontrolę 500+ zapijaczonych nie pracujacych rodziców i absencje w sejmie to tez z naszych pieniedzy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 12 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2019r. 07:37  
Cytuj
Tutaj:

www nik gov pl/aktualnosci/nik-o-ksztalceniu-doroslych-w-szkolach.html (zamiast odstępów kropki sobie powstawiać)

jest ciekawy raport NIK o kształceniu w szkołach dla dorosłych. Polecam - sama prawda, ale happyhappy pewnie znowu napisze że to konkurencja ;) a przy okazji sprawdzimy, co z tego zrozumiał.

Jak widać, pracownicy szkoły pilnie śledzą ten wątek - jak już kiedyś ktoś zahaczył o technika informatyka w tej szkole - niech któryś z pracowników napisze, ile osób było na liście w momencie rozpoczęcia, ilu otrzymało świadectwo ukończenia szkoły a ilu uzyskało tytuł zdając odpowiednią ilość egzaminów kwalifikacyjnych (to są dwie różne sprawy i niech jakaś szczekaczka nie próbuje motać że nie wie o co chodzi).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 4 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2019r. 08:09  
Cytuj
kas007 nie obrazaj ludzi pisząc szczekaczka bo Ciebie nikt nie obraża. Czytaj ze zrozumieniem moje posty. Bylem uczniem tej szkoły. ZADOWOLONYM. A obserwuje wpisy bo przeraza mnie nienawisc jaka jest w ludziach. Madry wie ze jak chce sie uderzyć psa to kij sie zawsze znajdzie.😊 Pocieszenie tylko ze kij ma dwa końce😊

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 12 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2019r. 15:13  
Cytuj
Przypowieść o hejcie wg Happyday

Pewnego razu na parkingu pod blokiem ktoś podszedł do zaparkowanego tam, należącego do Happyday Maybacha i zaczął coś majstrować przy zamku.
Przechodzący obok sąsiad zauważył to, zwrócił uwagę i spłoszył włąmywacza. Wniosek: sąsiad to HEJTER.

Dlaczego? zamieńmy samochód na budżet, włamywacza na szkołę a sąsiada na tych tutaj, zwracających uwagę na możliwość nieprawidłowego pobierania subwencji - i już mamy dokładną analogię.
A właśnie tacy zostali nazwani przez Happyday hejterami. Chłopie, pomyliły ci się bajki.

Ostatnio czas na odpowiedź wynosił 20 minut - w tym czasie na pewno nie przeczytałeś raportu NIK, to jest ok. 100 stron - więc chyba kompletnie nie wiesz, o czym tu piszą i nie zmienia tego fakt że jesteś zadowolony.



Przypowieść o zadowoleniu wg Happyday

Pewnego razu narzeczony zamówił za swój ślub samochód i był przekonany, że będzie to wytworna limuzyna, którą widział na stronie wypożyczalni. W dniu ślubu przyjechał stary, rozklekotany Lanos, ale młoda para była zadowolona i szczęśliwie dojechała do kościoła.



Po przeczytaniu raportu NIK uważnego czytelnika powinnna tknąć ilość nieprawidłowości w wyposażeniu. Każdy kierunek nauczania żeby zostać uruchomiony musi posiadać pewne wyposażenie.
Tutaj cytat z raportu, gdyby znalezienie było za trudne:
--------
Na przykład:
Policealna Szkoła TEB Edukacja dla Dorosłych w Bielsku-Białej nie posiadała modelu anatomicznego ciała człowieka w pracowni biologiczno-chemicznej i stanowiska do pedicure w pracowni kosmetycznej dla realizacji kształcenia w zawodzie technik usług kosmetycznych, wyposażenia pracowni do ćwiczeń przedklinicznych, tj.: kamery wewnątrzustnej, monitora do fotela, zgrzewarki, destylarki, myjki ultradźwiękowej, endometru, negatoskopu, pracowni edukacji zdrowotnej wyposażonej w komputer z oprogramowaniem, fantom symulacyjny głowy i szyi, mikroskop, stanowiska komputerowego (jednego dla dwóch uczniów) dla realizacji kształcenia w zawodzie higienistka stomatologiczna, pracowni anatomicznej wyposażonej w modele anatomiczne i defibrylator automatyczny dla prowadzenia kształcenia w zawodzie opiekun medyczny.
W Policealnej Szkole COSINUS w Białymstoku na kierunku technik bezpieczeństwa i higieny pracy nie zorganizowano stanowisk do wykonywania badań i pomiarów czynników środowiska pracy oraz do badań fizjologicznych – miernik wydatku energetycznego (na wyposażeniu brak było fantomu do resuscytacji niemowlęcia, dziecka); na kierunku technik informatyk szkoła nie dysponowała ploterem, palmtopem PDA, napędem taśmowym do archiwizacji.
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie nie zorganizowano pracowni rolniczej, węzła sanitarnego w pracowni hotelarskiej, wózka z wyposażeniem i środkami do sprzątania, czytnika kart kredytowych, wzorów kart i rachunków kredytowych, norm dotyczących żywienia zbiorowego, surowców, przypraw i produktów spożywczych i odzieży ochronnej wymaganych do realizacji kształcenie w zawodzie technik turystyki wiejskiej. Szkoła nie posiadała również stanowiska wykonywania badań i pomiaru czynników środowiska pracy oraz stanowiska do badań fizjologicznych – miernika wydatku energetycznego do realizacji kształcenia w zawodzie technik bezpieczeństwa i higieny pracy.
-------

No to teraz czas na bolesne pytania do słuchaczy:
Czy wiecie, jakie wyposażenie powinniście mieć?
Jeśli podejrzewacie, że jest niewłaściwe - domagajcie się od szkoły a jak nie pomoże to piszcie skargi do Kuratorium, a ono już dalej będzie wiedzeć co z tym zrobić. Także sale lekcyjne powinny spełniać pewne normy.
Wracając do kierunku technik informatyk: czy był ploter, palmtop, albo napęd taśmowy? przecież Betty pisała, że TORUS wynajmował pracownię w Gim2 - podejrzewam że takiego sprzętu gimnazjum nie miało. Czy TORUS miał własny? Nie wiem - ale właśnie takie rzeczy sprawdzają kontrolerzy. Ale nie gódźcie się na tego Lanosa ;)
Dalej drążąc technika informatyka (dziękuję, Betty, twoje posty bardzo ułatwiły znalezienie kiedy to było) - zachęcam do odnalezienia i poczytania na stronie OKE Kraków raportów o wynikach egzaminów z kwalifikacji. Znalazłem tam, że w edycji maj/czerwiec 2013 do egzaminu E.12 (to jest właśnie technik informatyk) przystąpiło ze szkoły TORUS 8 osób, z czego zdały 4 (uwaga - szukać po adresie Okulickiego 51).
I tutaj kontroler zadaje sobie zasadnicze pytanie: ile osób było zapisanych na kierunek? Czy tylko 8 czy więcej? Dlaczego przystąpiło tak mało, przecież za to nie płacą? Co się stało z resztą? Oczywiście, nie każdy musi zdać ale bez sensu jest nie próbować.
Wtedy kontroler sięgnie do danych Systemu Informacji Oświatowej, sprawdzi ile osób było zgłoszonych do subwencji i zrobi swoje.


Happyday, dostałeś wezwanie? Jeśli tak, idź i powiedz, że byłeś zadowolony - przecież taka właśnie jest twoja opinia.
Betty, dostałaś wezwanie? Jeśli tak, to idź i powiedz jak było - przecież wiemy że jesteś teraz aktywna w branży BHP.
Happyday, przeczytaj wreszcie ten raport NIK i zestawienia OKE - jeśli skończyłeś studia to możemy oczekiwać, że temu podołasz i opisz tu swoje przemyślenia.
Betty, napisz coś bo wychodzi ci to całkiem fajnie ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 4 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2019r. 19:23  
Cytuj
kas007 musisz pracowac w szkolnictwie ze sledzisz raporty NIK o szkolach.Ja pracuje i nie mam czasu na takie rzeczy. Kazdy ma prawo do swojego zdania. Ja uczeszczalem do szkoly po studiach pracy dla mnie nie bylo. Ukonczylem szkole zdalem egzamin panstwowy ktory nie jest latwy znalazlem prace ktora daje mi satysfakcję. Jestem bardzo zadowolony i mam pozytywne zdanie o tej szkole. Ty pewnie nie chodzilas do niej i masz negatywne. To jest ciekawe. Do szkoly TEB czy innej nie chodzilem i nie mam zdania. A te Twoje przenosnie co do rozumianego tematu przeze mnie. Jednym zdaniem. Bajkopisarz z Ciebie. Rozbawilo mnie to na maxa. Na koniec bo szkoda mi czasu. Kazdy ma prawo do swojej opini. Ty masz negatywną ja pozytywną. Pozwol zeby kazdy mial swoją. Chyba ze jakis kompleksik dokucza i wszyscy muszą myslec tak jak Ty. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 4 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2019r. 19:27  
Cytuj
kas007 jeszcze jedno zdawalo nas 18 osob egzamin panstwowy wszyscy zdali. W tym 8 osob na 100%. A Betty już nie pisze bo jest mądra. Ide w jej ślady.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 12 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Marz 2019r. 08:44  
Cytuj
Technik BHP - co ustaliłem

Witam po przerwie, w poprzedniej dyskusji i po prześledzeniu forum udało się ustalić, że szkoła TORUS prowadziła (a może jeszcze prowadzi) ten kierunek wynajmując sale w dawnym Gim2 - obecnie PSP2.

Poniżej FRAGMENTY listy wyposażenia, jakie powinno być:
( źródło- każdy może sprawdzić sam - wpisać w Google KOWEZIU wyposażenie pracowni)
------------------------------------------------
4. Opis wyposażenia stanowisk dydaktycznych w pracowni

4.1. Stanowisko wykonywania badań i pomiaru czynników środowiska pracy
a. wykaz sprzętu/urządzeń pomiarowych, diagnostycznych
− aerometr,
− barometr,
− bolometr,
− higrometr,
− licznik Geigera – Müllera,
− miernik intensywności światła,
− cyfrowy miernik poziomu dźwięku,
− spektrometr optyczny.
b. stanowiska komputerowe z wykazem urządzeń peryferyjnych oraz programów
− komputer stacjonarny z oprogramowaniem biurowym z dostępem do Internetu (jedno stanowisko dla jednego ucznia),
− drukarka, skaner (po jednym urządzeniu dla czterech uczniów).
c. biblioteczka zawodowa wyposażona w dokumentację, instrukcje, normy, procedury, przewodniki, regulaminy, przepisy prawne właściwe dla danego stanowiska
− karty charakterystyk substancji niebezpiecznych,
− instrukcje stanowiskowe bhp i ppoż.,
− dokumentacje technologiczne i techniczne dotyczące zagrożeń bhp w różnych środowiskach pracy,
− instrukcje do ćwiczeń.
d. wykaz środków do udzielania pierwszej pomocy
− apteczka zaopatrzona w środki niezbędne do udzielania pierwszej pomocy wraz z instrukcją o zasadach udzielania pierwszej pomocy.
e. wykaz środków zapewniających przestrzeganie zasad ergonomii oraz bezpieczeństwa i higieny pracy
− gaśnica,
− środki ochrony indywidualnej,
− środki i sprzęt do utrzymania czystości.

4.2. Stanowisko do badań fizjologicznych
a. wykaz sprzętu/urządzeń pomiarowych, diagnostycznych;
− cyfrowy sprężynowy dynamometr,
− miernik wydatku energetycznego.
b. wykaz modeli, symulatorów, fantomów
− modele lub tablice urządzeń zabezpieczających i sygnalizacyjnych,
− fantom do resuscytacji osoby dorosłej,
− fantom do resuscytacji niemowlęcia,
− fantom do resuscytacji dziecka.
c. stanowiska komputerowe z wykazem urządzeń peryferyjnych oraz programów
− komputer stacjonarny z oprogramowaniem biurowym z dostępem do Internetu (jedno stanowisko dla jednego ucznia),
− drukarka, skaner (po jednym urządzeniu dla czterech uczniów).
d. biblioteczka zawodowa wyposażona w dokumentację, instrukcje, normy, procedury, przewodniki, regulaminy, przepisy prawne właściwe dla stanowiska
− atlasy antropometryczne,
− instrukcja – Resuscytacja krążeniowo – oddechowa,
− zestaw norm i przepisów prawa dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii i ochrony środowiska, m.in.: normy techniczne dotyczące bhp i ergonomii dla różnych branż przemysłowych, normy dotyczące infotabliczek bhp, przedmiotowe Ustawy i Rozporządzenia, normy dotyczące znaków ewakuacyjnych,
− wzory protokołów kontrolnych i powypadkowych, sporządzanych przez służby BHP,
− przykładowe dokumentacje techniczno-ruchowe maszyn (DTR),
− instrukcje do ćwiczeń.
e. wykaz środków do udzielania pierwszej pomocy
− apteczka zaopatrzona w środki niezbędne do udzielania pierwszej pomocy wraz z instrukcją o zasadach udzielania pierwszej pomocy.
f. wykaz środków zapewniających przestrzeganie zasad ergonomii oraz bezpieczeństwa i higieny pracy
− gaśnica,
− środki ochrony indywidualnej,
− środki i sprzęt do utrzymania czystości.
------------------------------------------------------------------------------

Ciekawy jestem, czy cokolwiek z tego wykazu faktycznie widzieli słuchacze tego kierunku, skoro sale były wynajmowane.
A już najbardziej rozbawiły mnie przyrządy pomiarowe i jeden komputer dla ucznia oraz jedna drukarka na cztery osoby- przecież pracownia komputerowa była zajęta przez kierunek technik-informatyk (nieustające podziękowania dla Betty).
Pewnie była tablica, kreda i co najwyżej rzutnik z komputerem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 12 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Marz 2019r. 14:38  
Cytuj
Ponawiam prośbę - niech ktoś ze słuchaczy napisze, jakie ma/miał wyposażenie w tej szkole

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »