NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Kaloryfery..., Kaloryfery grzeją jak w środku srogiej zimy
Posty: 23
Dołączył: 10 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2019r. 11:29  
Cytuj
Kaloryfery grzeją jak w środku srogiej zimywykrzyknik... oczywiście przykręciłem. Za oknem (Stalowa Wola, Poręby - 20 kwietnia) jest w słońcu +28 stopni...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2019r. 11:29  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2019r. 13:27  
Cytuj
Nad ranem było plus 2. Dobrze że grzeją

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2019r. 18:45  
Cytuj
CYTAT
Kaloryfery grzeją jak w środku srogiej zimywykrzyknik... oczywiście przykręciłem. Za oknem (Stalowa Wola, Poręby - 20 kwietnia) jest w słońcu +28 stopni...


Zakręć i nie becz.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~J~
~J~
~J~
Posty: 296
Dołączył: 8 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2019r. 22:31  
Cytuj
CYTAT
Nad ranem było plus 2. Dobrze że grzeją


W nocy dobrze że grzeją, ale w dzień przy 24°C mogli by sobie darować. Zawsze dostosowawywali temperaturę kaloryferów do panujących warunków.
I co mi da że przykręcę kaloryfer u siebie, skoro i tak więcej zapłacę, bo na klatce schodowej grzeją na maxa. Chyba zima była za słaba i muszą nadrobić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2019r. 08:27  
Cytuj
Nie wiem jak u Was ale ja co roku dostaję zwrot i 2 miesiące nie płacę czynszu. Nie jestem zainteresowany by wyłączali grzanie.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2019r. 10:54  
Cytuj
CYTAT
Nie wiem jak u Was ale ja co roku dostaję zwrot i 2 miesiące nie płacę czynszu. Nie jestem zainteresowany by wyłączali grzanie.

Wyjaśnij proszę jak dochodzi do takiej sytuacji. Jaki ma to związek z przedłużającym się okresem grzewczym? Zwrot z definicji oznacza, że dostajesz swoje pieniądze z powrotem, a nie, że zarabiasz i masz za darmo dwa miesiące czynszu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2019r. 20:07  
Cytuj
Może tak, że nadpłata idzie w kompensatę zadłużenia umiech?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 305
Dołączył: 12 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2019r. 20:51  
Cytuj
No tak oszczędność na grzanie przez zimę zeby czynszu nie płacić i taki Kowalski siedzi pod kadrą w zimnym mieszkaniu zeby zaoszczędzić jaka w tym logika skoro u niektórych grzyb się robi zimną albo chorują i na leki wydają ale co tam ma oszczędność na czynszu ...lepiej marznac

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2019r. 23:57  
Cytuj
mimik - co to jest kądra ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Kwie 2019r. 00:17  
Cytuj
CYTAT
mimik - co to jest kądra ?

Kadrą napisał, nie kądrą. Zarzucasz komuś, że nie potrafi pisać, a sam nie potrafisz czytać. Wyjaśnię - chodziło o kołdrę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Kwie 2019r. 00:33  
Cytuj
Szopen - tak się składa,że posiadam umiejętność czytania. Jest różnica chyba między kądra o kołdra - nie? To,że poprawiłem jego jedną literkę - przepraszamsmiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Kwie 2019r. 08:59  
Cytuj
Jasne, byki trzeba poprawiać i autorów piętnować publicznie, też to robię. Trzeba jednak być ostrożnym umiech Nie przepraszaj, ja się nie gniewam ;)
Odbiegamy od tematu. Czekam na Andrzeja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 305
Dołączył: 12 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Kwie 2019r. 09:22  
Cytuj
No tak jeden błąd a tyle poruszenia zapomniałem poprawić mlotekdziękuję spostrzegawczym za poprawę .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 22 Kwie 2019r. 09:34  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Nie wiem jak u Was ale ja co roku dostaję zwrot i 2 miesiące nie płacę czynszu. Nie jestem zainteresowany by wyłączali grzanie.

Wyjaśnij proszę jak dochodzi do takiej sytuacji. Jaki ma to związek z przedłużającym się okresem grzewczym? Zwrot z definicji oznacza, że dostajesz swoje pieniądze z powrotem, a nie, że zarabiasz i masz za darmo dwa miesiące czynszu.




Napisałem zwrot więc nie ma wątpliwości, że to nie zarobek. Musiałeś sam siebie przekonać?
A jak dochodzi do takiej sytuacji? Spółdzielnia zamawia ciepło i na takiej podstawie rozlicza to na mieszkańców. Widocznie za dużo zamawiają. Wyjaśnione?

CYTAT

Może tak, że nadpłata idzie w kompensatę zadłużenia umiech?


No logika powala. No ale każdy ma prawo do obnażania się umiech

CYTAT
No tak oszczędność na grzanie przez zimę zeby czynszu nie płacić i taki Kowalski siedzi pod kadrą w zimnym mieszkaniu zeby zaoszczędzić jaka w tym logika skoro u niektórych grzyb się robi zimną albo chorują i na leki wydają ale co tam ma oszczędność na czynszu ...lepiej marznac


Wyobraź sobie, że nie oszczędzam na ogrzewaniu. Często wietrzę mieszkanie. Staram się trzymać 23 stopnie. No i nie siedzę pod kołdrą umiech Cała zimę latam w krótkich gaciach umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 12 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Kwie 2019r. 20:00  
Cytuj
Andrzej, to, że masz zwrot w wysokości 2 czynszów miesięcznych, to na pewno nie tylko zwrot za centralne ogrzewanie. Pewnie masz ustawione za duże limity na ciepłej wodzie. Zużywasz mniej, płacisz więcej - stąd tak duży zwrot za ciepło (do ogrzania mieszkania i podgrzania ciepłej wody). Co do ogrzewania, też uważam, że dobrze, że grzeją.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2019r. 07:02  
Cytuj
CYTAT
Napisałem zwrot więc nie ma wątpliwości, że to nie zarobek. Musiałeś sam siebie przekonać?
A jak dochodzi do takiej sytuacji? Spółdzielnia zamawia ciepło i na takiej podstawie rozlicza to na mieszkańców. Widocznie za dużo zamawiają. Wyjaśnione?

Nadal nie rozumiem, w jaki sposób jest to komfortowa sytuacja. Ja rozumiem na czym polega rozliczanie ogrzewania. Nie rozumiem dlaczego zależy Ci na jak najdłuższym grzaniu, marnowaniu ciepła za które musisz zapłacić.

CYTAT
Nie jestem zainteresowany by wyłączali grzanie.

Krótszy okres grzewczy = mniejsze zużycie ciepła = jeszcze większy zwrot. Ew. nie zwrot, a niższy comiesięczny czynsz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2019r. 08:31  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Napisałem zwrot więc nie ma wątpliwości, że to nie zarobek. Musiałeś sam siebie przekonać?
A jak dochodzi do takiej sytuacji? Spółdzielnia zamawia ciepło i na takiej podstawie rozlicza to na mieszkańców. Widocznie za dużo zamawiają. Wyjaśnione?

Nadal nie rozumiem, w jaki sposób jest to komfortowa sytuacja. Ja rozumiem na czym polega rozliczanie ogrzewania. Nie rozumiem dlaczego zależy Ci na jak najdłuższym grzaniu, marnowaniu ciepła za które musisz zapłacić.

CYTAT
Nie jestem zainteresowany by wyłączali grzanie.

Krótszy okres grzewczy = mniejsze zużycie ciepła = jeszcze większy zwrot. Ew. nie zwrot, a niższy comiesięczny czynsz.


Właśnie chodzi o ten komfort. Nie ma nic gorszego gdy we wrześniu czy maju jest zimno na zewnątrz a w mieszkaniu robi się nieprzyjemnie wilgotno. Najbardziej komfortowo byłoby gdybym mógł odkręcić kaloryfer i mieć ciepło. Koszty to drugorzędna sprawa. komfort jest dla mnie ważniejszy.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 20 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Maja 2019r. 09:07  
Cytuj
Czy ktoś wie dlaczego nie grzeją kaloryfery? Kto jest odpowiedzialny za to, że przeziębiłem się we własnym mieszkaniu? Kto zwróci mi pieniądze za leki i dogrzewanie elektryczne? Cały rok płacę a kiedy na zewnątrz jest 6 stopni kaloryfery są zimne! Kto podejmuje idiotyczną decyzję wyłączenia centralnego ogrzewania, kiedy w prognozie pogody widać, że idą zimne dni?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Maja 2019r. 09:34  
Cytuj
pewnie twój zarządca napisał pismo do pecu żeby wyłączyli ogrzewanie. u mnie w mieszkaniu cieplutko umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Maja 2019r. 09:42  
Cytuj
CYTAT
Czy ktoś wie dlaczego nie grzeją kaloryfery? Kto jest odpowiedzialny za to, że przeziębiłem się we własnym mieszkaniu? Kto zwróci mi pieniądze za leki i dogrzewanie elektryczne? Cały rok płacę a kiedy na zewnątrz jest 6 stopni kaloryfery są zimne! Kto podejmuje idiotyczną decyzję wyłączenia centralnego ogrzewania, kiedy w prognozie pogody widać, że idą zimne dni?

w połowie maja życzysz sobie żeby cię dogrzewali? Od kiedy w lecie mają grzać kaloryfery. Przykrywasz się kocem i ci zimno. Kup sobie pierzynę i nie zmarzniesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 15 Maja 2019r. 09:53  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Czy ktoś wie dlaczego nie grzeją kaloryfery? Kto jest odpowiedzialny za to, że przeziębiłem się we własnym mieszkaniu? Kto zwróci mi pieniądze za leki i dogrzewanie elektryczne? Cały rok płacę a kiedy na zewnątrz jest 6 stopni kaloryfery są zimne! Kto podejmuje idiotyczną decyzję wyłączenia centralnego ogrzewania, kiedy w prognozie pogody widać, że idą zimne dni?

w połowie maja życzysz sobie żeby cię dogrzewali? Od kiedy w lecie mają grzać kaloryfery. Przykrywasz się kocem i ci zimno. Kup sobie pierzynę i nie zmarzniesz.


Od kiedy w połowie maja jest lato? Sprawdź temperaturę na zewnątrz oraz porę roku w kalendarzu umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Maja 2019r. 10:50  
Cytuj
przecież jest ocieplenie klimatu a tobie się wydaje że jest zimno a co to pór roku to daruj sobie z tym kalendarzem, malkontentów pełno i na forum

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 17 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2019r. 00:57  
Cytuj
Co za cymbały zakręciły ciepło w kaloryferach? Nocą jest poniżej 10 stopni, w dzień pada, a wilgoć i chłód w mieszkaniach!
Takie decyzje podejmują pewnie osoby mieszkające w prywatnych domkach i grzeją doopy przy kominkach, a ludzie w blokach marzną.
Apteki muszą przecież zarobić.

zlopec Kto u was jest zarządcą?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Maja 2019r. 06:57  
Cytuj
CYTAT
Co za cymbały zakręciły ciepło w kaloryferach? Nocą jest poniżej 10 stopni, w dzień pada, a wilgoć i chłód w mieszkaniach!
Takie decyzje podejmują pewnie osoby mieszkające w prywatnych domkach i grzeją doopy przy kominkach, a ludzie w blokach marzną.
Apteki muszą przecież zarobić.

zlopec Kto u was jest zarządcą?


u mnie jest osoba prywatna mieszkając w moim bolku. przepraszam ale rodo i te sprawy wiec nie wymienie z imienia i nazwiska, ale wiem ze spółdzielnia mieszkaniowa i spoldzielnia budownictwa mieszkaniowego nie grzeja ale np mzb jeszcze grzeje

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 112
Dołączył: 23 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2019r. 07:27  
Cytuj
MZB jeszcze grzeje? Haha dobre, dlatego że na nasz wniosek (mieszkańców) ponownie włączono ciepło, bo mądry Gunia wyłączył całe MZB zaraz po świętach Wielkanocnych i marzlismy 3 tygodnie!!! W d**ie mam takiego prezesa co tak cudownie dba o mieszkańców. To co zaoszczędzilismy poszło na leki, a tylko się wymarzlismy w mieszkaniach było po 15-16 stopni!!!! Niech Gunia sam siedzi w 16 stopniach z małymi dziecmi to pogadamy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »