NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
Thoni Alutec 2019,
Posty: 5
Dołączył: 21 Kwie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2019r. 10:31  
Cytuj
Witam. Mam możliwość podjęcia pracy w Thoni Alutec. Mam kilka pytań do pracowników. Jakich zarobków można się spodziewać bez żadnych nadgodzin ? Z tego co wiem dają na umowie 2600 brutto, a reszta jest regulowana premiami. Jakiej wysokości (mniej więcej) są to premie i za co ? Czy każdy pracownik otrzymuje premie od początku czy musi przepracować jakiś okres czasu ? Czy w firmie są jakieś postoje ? Jeśli tak to w jakich okresach ? Chciałbym wiedzieć jak to wygląda na dzień dzisiejszy. Niech nie odpisują ludzie, którzy pracowali tam X lat temu, bo od tego czasu napewno wiele się zmieniło. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2019r. 10:31  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 113
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2019r. 11:59  
Cytuj
Powiem o tym jak było dawniej choć nie chcesz pewnie tego słuchać, bo jak sami bosowie zapewniają że dużo się od tamtych czasów zmieniło, A było tak.

laga, laga, mało,mało, pracownik to szmata do wykoczenia, część zamienna, na jego miejsce jest 10 za bramą, kasa zaczeła być z czasem marna to mądrzy ludzie ucielki, teraz dadzą więcej pieniędzy lecz to traktowanie obozowe i ten klimat pozostanie bo tego sie zminoć nieda. Ja osobście za 4 tys netto nez nadgodzin tam bym nieposzedł ponownie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 455
Dołączył: 9 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2019r. 13:13  
Cytuj
Dlaczego na rozmowie w sprawie pracy nie możesz podjąć tego tematu ?
Wszytko czarno na białym byś miał ?! I wiedział od razu czy chcesz ta prace czy tez nie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 3 Wrz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola,
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2019r. 14:35  
Cytuj
Ja ci proponuję iść i samemu sprawdzić
Zawsze możesz się zwolnić ( jak ja)

Awwf
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 21 Kwie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2019r. 18:20  
Cytuj
Interesują mnie głównie te premie, bo 2600 brutto to wyjdzie około 1800 netto. Za takie pieniądze nikt normalny nie pójdzie do pracy, a zwłaszcza do pracy fizycznej. Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć na jakie zarobki może liczyć "wózkowy" z doświadczeniem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2019r. 19:21  
Cytuj
2600 brutto plus stała premia 800 brutto. Plus nadgodziny płatne około 29-31 zł ( zależne od ilości dni pracujących w miesiącu ) brutto za godzinę.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 21 Kwie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2019r. 20:38  
Cytuj
Trzy zmiany za około 2400 netto ? Chcesz powiedzieć, że za takie pieniądze pracują tam ludzie ? To jest stawka dla nowego pracownika czy dla wszystkich na danym stanowisku ? Mam rozumieć, że nadgodziny sobota i niedziela ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2019r. 21:15  
Cytuj
Nadgodziny to nadgodziny. Robisz jak jest potrzeba. To jest stawka początkowa, jak jesteś specjalistą z konkretnej dziedziny po studiach z wieloletnim stażem to na starcie negocjujesz stawkę.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 21 Kwie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2019r. 21:47  
Cytuj
Proszę administratora o usunięcie tematu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2019r. 22:51  
Cytuj
a dlaczego , przecież to normalna rozmowa i wymiana zdań .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 3 Wrz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola,
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Kwie 2019r. 06:53  
Cytuj
Lepiej sie tam zarabia
Ja zarabiałem po 2 miesiącach ok 2600-3200 zależnie od dł. miesiąca oraz dni nadliczbowych.
Fakt że świątek piątek i niedziela sie chodziło do pracy.
Nie jest tam źle ale kierownicy traktują cię jak nie powiem co i dlatego odszedłem

Awwf
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 3 Wrz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola,
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Kwie 2019r. 06:55  
Cytuj
Teraz zarabiam te same pieniądze ale od poniedziałku do piątku i też jestem zadowolony

Awwf
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 21 Kwie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Kwie 2019r. 07:15  
Cytuj
CYTAT
a dlaczego , przecież to normalna rozmowa i wymiana zdań .


Nie otrzymałem odpowiedzi na zadane pytania, więc domysłami nie ma co się sugerować. Odpuszcze temat pracy w tej firmie, bo jak czytam, że zarabiają tam niby 2400 na rękę to śmiać mi się chce. Stalowa Wola jest małym miastem ale pracy jest sporo. Firmy płacą teraz od 2000 zł (netto) wzwyż za pracę od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 113
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Kwie 2019r. 13:50  
Cytuj
Poczytaj dokładnie co ci napisałem w pierwszej odpowiedzi na pytanie, dawno temu zarabiało się tam bez nadgodzin 2300 zł z czasem 2500 na rękę, plus duża ilość nadgodzin,. Teraz się coś zmieniło bo podstawę zwiększyli ale pewnie coś zabrali aby było podobnie z 2500 na rękę bez nadgodzin. Inna sprawa że do tego fałszywego, i przykrego klimatu każdy pracownik powinien dostać dodatek szkodliwy z 1500 zł co miesiąc. Kolejna sprawa to poziom " tamtych ludzi" i obozowe podejście do pracowników. Przeżyłem tam najbardziej przykry okres w moim zatrudnieniu, I będę zawsze mówił że to huj ... owe miejsce, na dłużej. Idź zatrudnij się tam ale już jak się zatrudnisz to miej wypowiedzenie napisane umiechumiech bez dat, Jak cię wkurwi szef ostwo to po powrocie do bloku tylko datę wpiszesz i odchodzisz...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 22 Kwie 2019r. 18:29  
Cytuj
również odradzam tam pracować, choroba czyli l4 najniższa krajowa na wypłacie, wszędzie monitoring i opieprzanie o byle co, płaca nieadekwatna do wykonywanej pracy ( mowie tu o cnc )

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 26 Maja 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2019r. 09:40  
Cytuj
Jeden dzień byłem i zrezygnowałem tam nie ma nawet czasu isc do toalety. Szybko szybciej dawaj dawaj bo normy nie będzie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 185
Dołączył: 29 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2019r. 09:59  
Cytuj
CYTAT
Jeden dzień byłem i zrezygnowałem tam nie ma nawet czasu isc do toalety. Szybko szybciej dawaj dawaj bo normy nie będzie


Tak jest w każdej firmie gdzie w miarę dobrze płacą. Chcesz spokojnie pracować bez stresu 8 godzin to nie licz na dobre zarobki. No chyba że masz jakieś umiejętności i to ty dyktujesz warunki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 428
Dołączył: 18 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 26 Maja 2019r. 11:23  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Jeden dzień byłem i zrezygnowałem tam nie ma nawet czasu isc do toalety. Szybko szybciej dawaj dawaj bo normy nie będzie


Tak jest w każdej firmie gdzie w miarę dobrze płacą. Chcesz spokojnie pracować bez stresu 8 godzin to nie licz na dobre zarobki. No chyba że masz jakieś umiejętności i to ty dyktujesz warunki.

A to bardzo dziwne bo jakoś się da umiech zarabiać 3500na rękę od pon do piątku i to jako szeregowy pracownik wystarczy wiedzieć gdzie szukać umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 26 Maja 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2019r. 19:13  
Cytuj
Tam masz zapierdol tak naprawdę za około 1800 na reke. 2600 brutto masz na umowie a reszta to sa jakies dodatki ktore w kazdej chwili moga zniknac. Dzis jest premia a jutro moze nie byc albo pomniejszona bo gora stwierdzi ze nie bylo normy. Dodatkowo do wyplaty sa nadgodziny wiec jesli ktos najebie z 60 albo 70 nadgodzin to mu wyjdzie okolo 4 tysiace na lape z premiami. Ale wtedy tak naprawde nie masz zycia prywatnego. Tylko wez sobie policz teraz ze oni robia tam srednio po 230-240 godzin miesiecznie wiec to co wziales na wyplate podziel przez te godziny to ci wyjdzie z 16 zl na godzine za prace w szkodliwych warunkach. Teraz pomocnik na budowie zaczyna negocjowac stawke od 15 zl wzwyz. Uwazam że podjalem sluszna decyzje ze porypalem ta robote po pierwszym dniu. Powiem tylko ze wspolczuje tym ludziom co tam robia bo nie zdaja sobie sprawy jak to im sie w przyszlosci na zdrowiu odbije.

Z czystem sumieniem moge polecic aby nie pchać się tam do roboty.

Może ktoś polecic jakas firme gdzie są uczciwe zarobki i "normalne" warunki ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 30 Maja 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 21:23  
Cytuj
Siema ile w alutku placa nowemu na start ? chodzi mi o pelny miesiac z wszystkimi premiami

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 12 Paź 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Paź 2019r. 07:56  
Cytuj
W Alutecu prawdopodobnie mają stawiać na pracowników ze wschodu, bo pracują więcej i za mniejsze pieniądze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 53
Dołączył: 12 Kwie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Paź 2019r. 23:41  
Cytuj
CYTAT
Siema ile w alutku placa nowemu na start ? chodzi mi o pelny miesiac z wszystkimi premiami


2800

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »