NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Boże Ciało - którędy idą procesje,
Posty: 288
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2019r. 23:29  
Cytuj
Jak w temacie wyżej? Gdzie są przystanki? Chodzi mi m.in. o Kościół Opatrzności Bożej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2019r. 23:29  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 761
Dołączył: 15 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 20 Cze 2019r. 01:08  
Cytuj
CYTAT (samanta)
Jak w temacie wyżej? Gdzie są przystanki? Chodzi mi m.in. o Kościół Opatrzności Bożej


Prawdopodobnie tak jak rok wcześniej, nie nastąpiły żadne zmiany, przynajmniej ja o nich nie słyszałem. Mogę się jednak mylić.

„Chcesz udowodnić głupotę feministki, pozwól jej mówić”.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2019r. 09:16  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (samanta)
Jak w temacie wyżej? Gdzie są przystanki? Chodzi mi m.in. o Kościół Opatrzności Bożej


Prawdopodobnie tak jak rok wcześniej, nie nastąpiły żadne zmiany, przynajmniej ja o nich nie słyszałem. Mogę się jednak mylić.


Prawdopodobnie jak bym wiedziała jak było w tamtym roku, nie zadawać bym tutaj pytania. Umiejetność czytania ze zrozumieniem się kłania!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2019r. 09:27  
Cytuj
samanta, do czego ci ta wiedza potrzebna? Ludzie uczęszczający na msze św. wiedzą a tobie widocznie do kościoła pod górkę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 29 Cze 2013r.
Skąd: rst rni snd tgb
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2019r. 09:33  
Cytuj
Ja też chciałbym się dowiedzieć którędy będzie przechodziła procesja.
...i tak, rzadko chodzę do kościoła.
Będę smazyl się w piekle...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2019r. 10:04  
Cytuj
Opatrznosci idzie uliczkami osiedlowymi i fragmentem Poniatowskiego (tuż przy wyjściu z kościoła, około 11:00). Procesja planowana jest do ok 12:00, czyli potrwa godzinę

4 stacje będą jak w zeszłym roku

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1977
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2019r. 10:33  
Cytuj
Chcesz uczestniczyć czy tylko sobie popatrzeć? Nie lepiej przyjść na 11:00 pod kościół i pójść na całą procesję?

Jedzie ktoś na koncert „Jednego serca, jednego ducha” do Rzeszowa?

17:00 - wyjazd z Opatrzności (zapisy w zakrystii)
15:30 - wyjazd z Michalitów (25 zł, zapisy w kancelarii)
16:30 - wyjazd z Kapucynów (15 zł, zapisy były do środy, ale warto zapytać)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Cze 2019r. 11:00  
Cytuj
Ja też chciałbym wiedzieć, żeby nie wpieprzyć się przypadkiem samochodem na Was. Poza tym zastanawiam się gdzie będziecie dzwonić i śmiecić w tym roku? Do kościoła nie chodzę, czy więc moje pytanie staje się zasadne???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 761
Dołączył: 15 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 20 Cze 2019r. 13:16  
Cytuj
CYTAT (samanta)
nie zadawać bym tutaj pytania. Umiejetność czytania ze zrozumieniem się kłania!!!


Jednym z kluczy do sukcesu jest umiejętność posługiwania się językiem ojczystym. Jesteś mistrzynią skarbie, i widzę że gorliwie pracujesz nad swoimi umiejętnościami. A o moje umiejętności, bądź spokojna, zapewne już zauważyłaś, że twoją ważną wskazówkę potraktowałem serio, i użyłem jej do wnikliwej analizy. Widać konkretny efekt w twojej wypowiedzi.

CYTAT (SzoPeN)
Ja też chciałbym wiedzieć, żeby nie wpieprzyć się przypadkiem samochodem na Was.


Dlaczego nie spróbujesz? Jeśli nie spróbujesz, nigdy nie dowiesz się czy było warto!

„Chcesz udowodnić głupotę feministki, pozwól jej mówić”.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2019r. 15:22  
Cytuj
CYTAT
Ja też chciałbym wiedzieć, żeby nie wpieprzyć się przypadkiem samochodem na Was. Poza tym zastanawiam się gdzie będziecie dzwonić i śmiecić w tym roku? Do kościoła nie chodzę, czy więc moje pytanie staje się zasadne???


twoje pytanie nie ma sensu, że do kościoła nie chodzisz to pochwal się biedroniowi a w procesję nie wpieprzysz się nie boj żaby bo takich policja trzyma krótko na poboczu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Cze 2019r. 15:33  
Cytuj
Nie w procesję, a na procesję. Inaczej "natknąć się na procesję". Wiem, że są wakacje, ale czytanie ćwiczymy nadal. Nie uśmiecha mi się stać pół godziny, albo kręcić się w kółko, żeby ominąć paradę.

Podobno pytanie jest bez sensu jeśli się chodzi do kościoła, jak sam napisałeś. Jeśli się nie chodzi twierdzisz, że też jest bez sensu. Hmm... Może zrób listę pytań sensownych, ułatwisz ludziom życie. Chyba, że wg Ciebie wszystko co inni mają do powiedzenia jest bez sensu. Zdecyduj się. I plus dla Ciebie za użycie przecinka w wypowiedzi! I to we właściwym miejscu. Kropek, wielkich liter itd. już się nie udało wstawić, ale nie wymagajmy zbyt wiele. Za to pewnie pieśni kościelne na pamięć wykute, nie? Każdy jest dobry w czymś, jedni potrafią pisać inni zaś śpiewać umiech

Ps. Reiker, klucz kluczem, ale interpunkcja to też "umiejętność posługiwania się językiem", a u Ciebie przecinki porozrzucane losowo. Zwracając się do adwersarza używa się grzecznościowo wielkiej litery w zaimkach np. Tobie, Twojej etc. Także ten tego....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10513
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 20 Cze 2019r. 15:53  
Cytuj
CYTAT
Ja też chciałbym wiedzieć, żeby nie wpieprzyć się przypadkiem samochodem na Was. Poza tym zastanawiam się gdzie będziecie dzwonić i śmiecić w tym roku? Do kościoła nie chodzę, czy więc moje pytanie staje się zasadne???


Twoje pytanie Szopenie byłoby zasadne nawet w bez emocjonalnej formie smiech2
Czy ktoś wie które i o której godzinie będą zamknięte ulice na Boże Ciało?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Cze 2019r. 16:14  
Cytuj
CYTAT
Twoje pytanie Szopenie byłoby zasadne nawet w bez emocjonalnej formie smiech2
Czy ktoś wie które i o której godzinie będą zamknięte ulice na Boże Ciało?

No tak, nie pomyślałem, aby zwrócić się z prośbą o pomoc w zadaniu pytania umiech Jakże zbłądziłem. Atmosfera miłości i wzajemnej pomocy, jaka się tu szybko wytworzyła, musiała mnie sprowadzić na złą drogę.

Ps. "Bezemocjonalny" piszemy łącznie ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10513
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 20 Cze 2019r. 16:24  
Cytuj
Wiem, pokazałam bezemocjonalnie że to szkodzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 761
Dołączył: 15 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 20 Cze 2019r. 21:53  
Cytuj
CYTAT (SzoPeN)
Nie uśmiecha mi się stać pół godziny, albo kręcić się w kółko, żeby ominąć paradę.


Sam sobie stwarzasz problem i stękasz, aby postękać. Fajnie święto w srodku tygodnia. Mierzi Cię pewnie, że na procesji z jednej parafii idzie więcej ludzi niż na paradzie pedałów z całej Polski. Rusz dupsko i pospaceruj trochę, popatrz na starszych ludzi na procesji jak zasuwają i śpiewają pieśni kościelne na pamięć wykute. Niestety nie możesz zabronić im tej przyjemności.

CYTAT (SzoPeN)
Reiker, klucz kluczem, ale interpunkcja to też "umiejętność posługiwania się językiem", a u Ciebie przecinki porozrzucane losowo.


Twoje rozkminy SzoPeN ok Uwielbiam ten język, jest bardzo bogaty i piękny. A i kulturę tego kraju, a jest ona niezwykle bogata.

„Chcesz udowodnić głupotę feministki, pozwól jej mówić”.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1977
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2019r. 22:31  
Cytuj
Kto nie pojechał na koncert, niech żałuje. Jest naprawdę pięknie. W tym roku rekordowa frekwencja. Tak mały park a tyle ludzi pomieści.

Odnośnie tras, to procesja jest zgromadzeniem publicznym, a więc trasy powinny być opublikowane na BIP miasta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Cze 2019r. 07:45  
Cytuj
CYTAT
Sam sobie stwarzasz problem i stękasz, aby postękać. Fajnie święto w srodku tygodnia.

Po 1. nie ja stwarzam problem, tylko Wasza parada, a po 2. nie stękam, pytam.

CYTAT
Mierzi Cię pewnie, że na procesji z jednej parafii idzie więcej ludzi niż na paradzie pedałów z całej Polski.

Absolutnie mne nie mierzi. Nawet biorąc pod uwagę to, że w Polsce jest więcej katolików, pseudokatolików, pozerów, takich co idą, bo nie chcą być wytykani palcami, a zdecydowanie mniej pedałów, to różnica frenwencji jest po prostu zrozumiała.

CYTAT
Rusz dupsko i pospaceruj trochę, popatrz na starszych ludzi na procesji jak zasuwają i śpiewają pieśni kościelne na pamięć wykute. Niestety nie możesz zabronić im tej przyjemności.

Widziałem jak stroiły ulice. Średnia wieku 80 lat, w dzień powszedni ledwo żywe, a we środę zapier...ły jak motorki umiech Faktycznie cuda się dzieją w to święto ;) Nic nikomu nie zabraniam. Jestem przeciwnikiem (usiądź na kiblu, bo się zaraz zesrasz) paradowania pedałów po ulicach i manifestowania swoich poglądów, tak samo nie lubię parad katolickich, muzułmańskich i wszelakich innych religijnych dyskotek.

CYTAT
Uwielbiam ten język, jest bardzo bogaty i piękny. A i kulturę tego kraju, a jest ona niezwykle bogata.

To piękne co piszesz. Szacun, podzielam Twoje uwielbienie ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Cze 2019r. 08:52  
Cytuj
Szopen, religia nie znosi pustki, jak zanikną procesje w Boże Ciało to pojawią się moharamowe procesje muzułmanów. Ale wtedy nie będziesz krytykować, bo ci głowa spadnie. Teraz możesz pluć na chrześcijan do woli więc korzystaj z okazji. Na zachodzie Europy pierwsze symptomy już są.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Cze 2019r. 10:07  
Cytuj
Religia to nie festyny na mieście. 2/3 uczestników idzie na procesję, bo jak sami piszecie "fajne święto w środku tygodnia", a do kościoła regularnie chodzi połowa z tych ludzi, przykazań przestrzega 1/3, a pismo święte czyta 1/6. I tak właśnie umiera religia. Oczywiście przytoczone liczby są jedynie wytworem mojej wyobraźni, ale obrazują co chcę pokazać. Jak pamiętam nie pisałem nic o zakazywaniu procesji, pytałem wręcz, jak uniknąć wpadnięcia na siebie. Jestem tolerancyjny w przeciwieństwie do typowego katolika i mimo, że uważam większość obrządków za śmieszne, nie postuluję o ich zakaz. Napisałem powyżej, że jestem przeciwnikiem procesji i paradowania. Źle to ująłem, nie tyle przeciwnikiem, co osobiście uważam to za zbyteczne i wolalbym, żeby takich imprez manifestujących światopogląd i ideologię było jak najmniej. Zakazywać nie mam ambicji. Tak jak nie przeszkadza mi organizowanie biegów na ulicach miasta czy innych imprez. Miasto jest dla wszystkich. Nie strasz mnie kabi islamem i obcinaniem głów, bo to abstrakcja. Bardziej boję się Polaka katolika mordującego bestialsko 10cio letnią dziewczynkę niż muzułmanina terrorysty, którego nie ma. Ja wiem, że taki jest przykaz przyjęty. Ksiądz pedofil? Lepszy niż dżihadysta. Katolik pijak i morderca? Chyba lepszy niż dżihadysta. Masz jakieś uwagi do kościoła? To miej do islamu, to cię zabije dżihadysta. Tylko widzisz, nie mogę mieć uwag do islamu, bo go tu nie ma. Tak jak nie narzekam na wulkany czy malarię. Ty próbujesz mi wkręcić, że jestem otoczony islamskimi ekstremistami, a tak naprawdę, to gówno prawda. Podsumujemy ile morderstw w Polsce popełniają katolicy, a ile muzułmanie? Podejmiesz się tego??? umiech
Zresztą kończmy temat. Bo to jest nudne. Chciałem zapytać o drogę, drogę procesji. Już po procesji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Cze 2019r. 11:11  
Cytuj
Oni tego nie potrafią pojąć umiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 761
Dołączył: 15 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 21 Cze 2019r. 12:17  
Cytuj
CYTAT (SzoPeN)
I tak właśnie umiera religia.


Próżne żale, czcze życzenia! Chciałbyś, żeby tak było, ale Ja wątpię w to.

CYTAT (SzoPeN)
Oczywiście przytoczone liczby są jedynie wytworem mojej wyobraźni, ale obrazują co chcę pokazać.


Co buduje Twoją wyobraźnię? Przecież ty nic nie pokazujesz?

CYTAT (SzoPeN)
Jestem tolerancyjny w przeciwieństwie do typowego katolika i mimo, że uważam większość obrządków za śmieszne, nie postuluję o ich zakaz.


Tego jeszcze brakowało byś coś postulował. Jako tolerancyjny, toleruj i katolików zostaw w spokoju.

CYTAT (SzoPeN)
Zresztą kończmy temat. Bo to jest nudne. Chciałem zapytać o drogę, drogę procesji. Już po procesji.


Najbardziej rozsądne słowa, jakie wypowiedziałeś SzoPeN.

CYTAT (Bob12)
Oni tego nie potrafią pojąć umiech


No widzimy, że pojmowanie to jest twój wewnętrzny problem.

„Chcesz udowodnić głupotę feministki, pozwól jej mówić”.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Cze 2019r. 13:18  
Cytuj
szopen nie musisz się bać póki rządzi PiS, gdyby platforma wygrała wybory 2015, byłbyś bogatszy o wydarzenia jakie powodują goście z bliskiego wschodu. Nic ci nie pomoże dopóki na własnej skórze nie odczujesz. Są ludzie którzy nie mają wyobraźni pomimo przykładów podawanych na tacy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Cze 2019r. 14:51  
Cytuj
Ty Reiker umyślnie, niczym tvpis, wyrywasz zdania z kontekstu i piszesz, jakbyś nie rozumiał co się do Ciebie mówi? Czy Ty naprawdę nie rozumiesz? Pytam z ciekawości, bo rozmawiać z Tobą nie będę, mija się z celem umiech Poza tym coś tam załapałeś, Tobie, Ciebie piszemy wielką literą, ja piszemy małą, chyba, że chcesz wykazać uwielbienie dla własnej osoby.

CYTAT
Jako tolerancyjny, toleruj i katolików zostaw w spokoju.

A czy ja Cię niepokoję? Czujesz się prześladowany? umiech Może weź coś na uspokojenie umiech

Kabi, tak, tak Ci wmówili i tak masz myśleć. W następnych wyborach głosować na PiS, bo inaczej banda ciapatych Cię zabije. To takie proste. Straszą Was piekłem postraszą i dżihadem ;) Komunistami już nie straszą???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10513
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Cze 2019r. 16:33  
Cytuj
cool
CYTAT
Oni tego nie potrafią pojąć umiech


Robercie, pojmujemy nieustannie od 2000 lat cool
Takie tempo umierania Szopenie to mają kolejne reinkarnacje marksizmu vel liberalnego walenizmu z różnymi rodzynkami (2 pokolenia max). Hydra ciągle się odradza w różnych maskach. Najzabawniejsze są te centrowe miksy nazywane chadeckimi (CDU Merkel), socjaldemokraci (SPD, Bronek) i najnowsze i najbardziej jadowite bo atakujące dziecięcą psychikę identyfikacji - genderoidalne (zielone i lewackie). Słyszałam ze z marksizmu wyrasta się po doznaniach empirycznych (nie wszyscy) ale z przedszkolnych doznań genderowych już nigdy.

Jest o co lewicy tak zażarcie się bić cool girl

Obrazek
Guyem nie trzeba straszyć, wystarczy raz doznać.



Obrazek
Ni ma już chłopa z wieszakiem i SPD


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Cze 2019r. 17:19  
Cytuj
szopen, wiesz co to profilaktyka?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »