NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Skwer Pamięci Ofiar OUN-UPA, poswięcenie
Posty: 10401
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Lip 2019r. 23:36  
Cytuj
CYTAT
Z tego, co mi wiadomo, to miał powstać pomnik upamiętniający Ukraińców ratujących życie Polakom na Kresach. W Stalowej Woli przy ulicy Niezłomnych, na skwerze naprzeciw Szkoły Podstawowej Nr 4. Inicjatorem tej akcji był były prezydent Stalowej Woli - Andrzej Szlęzak. Niestety pomysł nie zyskał poparcia, upadł. Ale najwyraźniej znalazł nowych pomysłodawców, i mamy tego efekty. Podziwiam poczucie humoru tych ludzi którzy brali udział w tej szopce z otwarciem skweru Pamięci Ofiar OUN - UPA, obok kościoła pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli. No i te rytuały, za ich pomocą zyskano dodatkowe wsparcie w realizacji planów. Poza tym, mamy teraz modę na tolerancję. No i wypada być tolerancyjnym. Niektórzy uważają się za tolerancyjnych i są nawet z tego dumni, szkoda że tak naprawdę tolerancyjni nie są.


A co cie tak rajcuje w tolerancji. Zgrzytanie zębów?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2019r. 23:36  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Lip 2019r. 08:40  
Cytuj
A jak się to ma do : " Nie będziesz miał cudzych Bogów przede mną " ??? Przecież oni tą rurę traktowali jak co najmniej nogę Boga jezyk Ja rozumiem pamięć, ale przed pamięcią nie trzeba klękać. To przedstawienie to jak czczenie jakiegoś bożka z rury. I to na środku trawnika jezyk

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 428
Dołączył: 18 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 23 Lip 2019r. 08:50  
Cytuj
CYTAT
A jak się to ma do : " Nie będziesz miał cudzych Bogów przede mną " ??? Przecież oni tą rurę traktowali jak co najmniej nogę Boga jezyk Ja rozumiem pamięć, ale przed pamięcią nie trzeba klękać. To przedstawienie to jak czczenie jakiegoś bożka z rury. I to na środku trawnika jezyk

I teraz zadajcie sobie pytanie czy wierzycie w kościół ?
Bo przecież nawet małe dziecko idące z mama i widzące ten cyrk zapyta mamy w obawie „mamo a czy jak dorosnę to tez będę musiał całować słupa jak ksiądz?”
I co takie dziecko sobie pomyśli ? Ze zdrowo na umyśle oni maja ?
Czy raczej odechce mu się wiary w całujących słupy ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2019r. 09:14  
Cytuj
Nie.

My nie wierzymy w "kościół".

My wierzymy w Jezusa Chrystusa.
Gdyby moja wiara miała podupaść, bo ktoś nie myśląc jak to wygląda z zewnątrz ucałował słup z tabliczką - to do kitu z taką wiarą.
Popełnili błąd - dzięki czemu różni pseudoateiści i ludzie o nieukształtowanej wierze mają pożywkę do wypisywania bzdur i naśmiewania się.

Sytuacja miałaby się zupełnie inaczej, gdyby tam stał
Krzyż, lub tablica z wizerunkiem Krzyża.

No szkoda, że to się w ten sposób odbyło.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 428
Dołączył: 18 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 23 Lip 2019r. 09:21  
Cytuj
CYTAT
Nie.

My nie wierzymy w "kościół".

My wierzymy w Jezusa Chrystusa.
Gdyby moja wiara miała podupaść, bo ktoś nie myśląc jak to wygląda z zewnątrz ucałował słup z tabliczką - to do kitu z taką wiarą.
Popełnili błąd - dzięki czemu różni pseudoateiści i ludzie o nieukształtowanej wierze mają pożywkę do wypisywania bzdur i naśmiewania się.

Sytuacja miałaby się zupełnie inaczej, gdyby tam stał
Krzyż, lub tablica z wizerunkiem Krzyża.

No szkoda, że to się w ten sposób odbyło.

No widzisz ja wierze w Boga ale nie w ta pseudoinstytucje umiech
Bo bóg jest wszędzie ksiądz nie jest jego wysłannikiem a wiara w Boga nie jest równoznaczna z wiara w kościół.
Wiec nie nazywaj mnie ateista tylko realista umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 808
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2019r. 09:29  
Cytuj
a te wieńce co złożyli leżą uschniete po tą tabliczką, jeno kokardy się świcą umiech
Teraz po deszczu będą gniły tylko... Zebrać już nie ma komu

Jesli nie ma pomnika, jakiegoś monumentu, to takie coś było niepotrzebne na osiedlu, gdzie biegają psy i srają, ani tam nie ma miejsca pamięci, ani nie ma prochów pomordowanych, ani choćby ziemi przywiezionej stamtąd, tylko zwykła tablica wbita na pale na srodku trawnika.
Ktoś nie przemyślał tego.
Trzeba było choć jakiś głąz przywieżć i dać tabliczkę, bo tak to żenada
Według mnie to obraza pamięci, a nie miejsce pamięci. Pamięć też tzreba godnie czcić

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2019r. 09:54  
Cytuj
CYTAT

No widzisz ja wierze w Boga ale nie w ta pseudoinstytucje umiech
Bo bóg jest wszędzie ksiądz nie jest jego wysłannikiem a wiara w Boga nie jest równoznaczna z wiara w kościół.
Wiec nie nazywaj mnie ateista tylko realista umiech


To dlatego piszesz "Bóg" z małej litery?
Ksiądz jest "pomocnikiem" Boga. A że to są też ludzie, to choć wymagamy od nich więcej niż od zwykłego człowieka - zdarza się, że zamiast przyciągać ludzi do Boga - oddalają ich od Niego.
(temat pedofilii zostawmy, bo powiedziane już tu chyba zostało wszystko - czekam na konkretne działania ze strony rządu i hierarchów.)
Kościół ustanowił Jezus Chrystus. Kościół to wspólnota. Księża to tylko jeden z elementów tej wspólnoty. Jej główną częścią jesteśmy my. Księża mają nas prowadzić - pomagać nam.

Wierzyć należy w Boga - nie w księży. Za nich należy się modlić - żeby byli jak najlepszymi kapłanami.

Nie wiem czy jesteś ateistą, czy realistą.
Wiem, że bardzo wielu ludzi tu na tym forum, udaje wiele rzeczy, nie zdając sobie sprawy ze szkodliwości swoich poczynań.

Na podstawie plotek i własnych niskich pobudek rozpowszechniają kłamstwa.

Prawdziwy ateista ma wywalone na dyskusje o wierze.
Natomiast na tym forum mamy całe rzesze pseudoateistów próbujących być jednocześnie ekspertami od wiary.zaklopotany

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 428
Dołączył: 18 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 23 Lip 2019r. 10:09  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

No widzisz ja wierze w Boga ale nie w ta pseudoinstytucje umiech
Bo bóg jest wszędzie ksiądz nie jest jego wysłannikiem a wiara w Boga nie jest równoznaczna z wiara w kościół.
Wiec nie nazywaj mnie ateista tylko realista umiech


To dlatego piszesz "Bóg" z małej litery?
Ksiądz jest "pomocnikiem" Boga. A że to są też ludzie, to choć wymagamy od nich więcej niż od zwykłego człowieka - zdarza się, że zamiast przyciągać ludzi do Boga - oddalają ich od Niego.
(temat pedofilii zostawmy, bo powiedziane już tu chyba zostało wszystko - czekam na konkretne działania ze strony rządu i hierarchów.)
Kościół ustanowił Jezus Chrystus. Kościół to wspólnota. Księża to tylko jeden z elementów tej wspólnoty. Jej główną częścią jesteśmy my. Księża mają nas prowadzić - pomagać nam.

Wierzyć należy w Boga - nie w księży. Za nich należy się modlić - żeby byli jak najlepszymi kapłanami.

Nie wiem czy jesteś ateistą, czy realistą.
Wiem, że bardzo wielu ludzi tu na tym forum, udaje wiele rzeczy, nie zdając sobie sprawy ze szkodliwości swoich poczynań.

Na podstawie plotek i własnych niskich pobudek rozpowszechniają kłamstwa.

Prawdziwy ateista ma wywalone na dyskusje o wierze.
Natomiast na tym forum mamy całe rzesze pseudoateistów próbujących być jednocześnie ekspertami od wiary.zaklopotany

Bóg z małej był przez słownik w każdym bądź razie nie potrzeba mi specjalnych świątyń czy księży żebym był wierzącym bo ich pomijam Bóg jest wszędzie nie tylko tam gdzie się świątynie ustawia umiech ale wracając do tematu to raczej nie jest zbyt normalne z całowaniem słupa ale prze komiczne jak dla mnie umiech
Niestety istnieją tez wyznawcy ojca Rydzyka i nie mylić tu z bogiem bo do Boga staruszki niektóre się modlą ale Rydzykowi wysyłają całe emerytury ;) i to już podjeżdża sekta umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 566
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Lip 2019r. 10:43  
Cytuj
Coś strasznego... post miał być o głupocie ludzi co się im nudzi, a przeszliscie w analizę kto ile jakie błędy pisze, i o nawróceniu... słowu Bożym czy nauk Jezusa... wy jesteście puk puk w czoło...

Ogarnijcie się trochu, bo to już jest początek paranoi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 761
Dołączył: 15 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 23 Lip 2019r. 18:33  
Cytuj
CYTAT (art2deco)
A co cie tak rajcuje w tolerancji. Zgrzytanie zębów?


Tolerancyjna, mama mojej partnerki życiowej gdy tylko mnie widzi strasznie zgrzyta zębami uroczo i ma niesamowity wyraz twarzy. No, i niesamowicie mnie to rajcuje.

CYTAT (ludek)
To przedstawienie to jak czczenie jakiegoś bożka z rury. I to na środku trawnika jezyk


A może to jakiś stary mało znany lub zapomniany obrzęd. Ukraińcy znosili kosy, siekiery, widły, noże, a pop święcił je, żeby szli zabijać...:cwaniak: Rura poświęcona, teraz kolej na kostkę brukową, a potem się zobaczy co chcemy i gdzie świecić, a i zbożny cel się znajdzie:cwaniak:

CYTAT (Mryszard)
Według mnie to obraza pamięci, a nie miejsce pamięci. Pamięć też tzreba godnie czcić.


Trzeba do tego przywyknąć, a i czekają na nas pewnie nowe „atrakcje”. I tak na koniec zapytam: Po kiego /.../ nam tu jakiś pomnik pamięci ofiar UPA. Czy było przeprowadzone kiedyś referendum w sprawie w/w budowy pomnika? Komu tu jest potrzebny?

„Chcesz udowodnić głupotę feministki, pozwól jej mówić”.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10401
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Lip 2019r. 18:43  
Cytuj
Mam nadzieje ze jestes dobrym mężem dla jej córki, to zawsze pomaga cool girl

PS
Zapewne niedaleka przyszłość przyniesie odpowiedz, pomnik tu, pomnik tam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 1 Cze 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2019r. 21:48  
Cytuj
Hey Hey Hey polityka i religia to śliskie tematy ale w naszym kraju wyznaniowym (nie oszukujmy się to powiedzieć)jakąś inteligencję i kulturę włodarze i kapłani powinni mieć a nie odstawiać takie szopki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »