NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Co Państwo myślę o fentanylu ?,
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2019r. 19:01  
Cytuj
Dobry Wieczór;

Fentanyl to syntetyczny środek przeciwbólowy, który obecnie robi w Polsce furorę w formie plastrów przeciwbólowych przeznaczonych dla osób chorych / umierających na nowotwory.
Mój dziadek używa takich plastrów ("Durogesic"), bo ma wyprute jelita podłączone do worka stomijnego.
Raz przykleiłem sobie taki plaster na noc, żeby sprawdzić jaki daje efekt, i stwierdziłem że efekt jest słaby.
Jak po wypiciu 100 ml "czystej" wódki.
Na Wikipedii można przeczytać że fentanyl bardzo silnie uzależnia, a tymczasem ja - po jednorazowym użyciu - poczułem niechęć i nigdy więcej takiego plastra sobie nie przykleiłem (na codzień przyklejam dziadkowi).

A co Państwo myślą o tym środku ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2019r. 19:01  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2019r. 20:03  
Cytuj
CYTAT
Dobry Wieczór;

Fentanyl to syntetyczny środek przeciwbólowy, który obecnie robi w Polsce furorę w formie plastrów przeciwbólowych przeznaczonych dla osób chorych / umierających na nowotwory.
Mój dziadek używa takich plastrów ("Durogesic"), bo ma wyprute jelita podłączone do worka stomijnego.
Raz przykleiłem sobie taki plaster na noc, żeby sprawdzić jaki daje efekt, i stwierdziłem że efekt jest słaby.
Jak po wypiciu 100 ml "czystej" wódki.
Na Wikipedii można przeczytać że fentanyl bardzo silnie uzależnia, a tymczasem ja - po jednorazowym użyciu - poczułem niechęć i nigdy więcej takiego plastra sobie nie przykleiłem (na codzień przyklejam dziadkowi).

A co Państwo myślą o tym środku ?
Że on nie jest dla łebków chcących sobie spróbować, tylko dla ludzi umierających na raka.

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 428
Dołączył: 18 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 16 Wrz 2019r. 21:09  
Cytuj
To już wiemy skąd masz takie urojenia.Widocznie nie skończyło się na jednym plasterku.Hmmm Nacht w sumie wyglada gorzej niż człowiek po chemioterapii ale zamiast przeciwbólowo na nachta ten lek działa halucynogennie.Jest połowa miesiąca wiec Nacht się uaktywnia.Widocznie brakuje odsłon na stalowym do osiągnięcia miesięcznego targetu.Dziwne,że portal ucieka się do takich żałosnych praktyk jak tworzenie takiego trolla No ale cóż to w pislandzie jest na porządku dziennym.Nie można czytelnika zdobyć treścią ,to zdobędziemy go takim nachtem czyt.zjednoczmy forumowiczów w nienawiści do nachta co by więcej kliknięć było a wiadomo,że każdy z nas poświęca kilka wypowiedzi takiemu nachtowi i odsłonki się nabijają.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2019r. 22:08  
Cytuj
Przecież napisałem, że - wbrew temu co pisze na Wikipedii - ten środek nie zadziałał na mnie uzależniająco.
Skończyło się na jednym plasterku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 213
Dołączył: 27 Gru 2014r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2019r. 22:47  
Cytuj
Nacht- i na jednym plastrze dla Ciebie niech się ta przygoda skończy. 100 Durogesicu do jest bardzo silna dawka, lek inteligentny, wchłania się w organiżmie do 72 godzin i przez ten czas dawkuje przez skórę odpowiednie mg leku. To nie jest lek do ćpania !!!
Politologu - ty już nie wiesz czego się czepić....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4944
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2019r. 00:34  
Cytuj
CYTAT
Dobry Wieczór;

Fentanyl to syntetyczny środek przeciwbólowy, który obecnie robi w Polsce .(...)

Raz przykleiłem sobie taki plaster na noc, żeby sprawdzić jaki daje efekt, i stwierdziłem że efekt jest słaby.
Jak po wypiciu 100 ml "czystej" wódki.
Na Wikipedii można przeczytać że fentanyl bardzo silnie uzależnia, a tymczasem ja - po jednorazowym użyciu - poczułem niechęć i nigdy więcej takiego plastra sobie nie przykleiłem (na codzień przyklejam dziadkowi).

A co Państwo myślą o tym środku ?

Z tego co wnioskuję,a co napisałeś(sprawdziłem w necie opis skutków ubocznych)fentanyl na Ciebie działa.sciana
Zamiast"na noc",przyklej go sobie na usta(albo inne,ustronne miejsce)....zarumieniony
Odpowiedzi na tak zadane pytanie,co do skutków ubocznych,ukierunkowanego na określony efekt leku,szukaj u specjalistów.

Po treści Twojego wpisu,jednak sądzę, że dalej jesteś"na fazie".:szok:

Ulotki dołączonej do leku nie czytałeś?co
Wyraźnie opisane są efekty działania i zastosowanie, oraz"...skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą"...zdegustowany
Trzeba być debilem, aby zażyć lek,który nie zostanie przepisany.zaklopotany
To wiele wyjaśnia...mlotek
A co myślę "tym środku"?
Nic.nie wiem
PS.Tampona sobie załóż. Sprawdź jak to jestsmiech2smiech2

NAJSZYBSZE ZWIERZĘ ŚWIATA, TO KURA W PALESTYNIE .
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 455
Dołączył: 9 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2019r. 00:46  
Cytuj
100 ml jaka sobie zapodaj okmlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2019r. 16:00  
Cytuj
Ja tylko zwracam uwagę, że moim zdaniem efekt po fentanylu jest słaby.
Więc jak to może pomóc komuś, kto ma silne bóle nowotworowe ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 129
Dołączył: 21 Wrz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2019r. 17:10  
Cytuj
CYTAT
Ja tylko zwracam uwagę, że moim zdaniem efekt po fentanylu jest słaby.
Więc jak to może pomóc komuś, kto ma silne bóle nowotworowe ?

a masz bóle nowotworowe, że z pewnością twierdzisz, ze ma słabe działanie? Fentanyl podawany jest również jako środek przeciwbólowy przy badaniu kolonoskopii i oświadczam Ci, że działa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3119
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2019r. 17:47  
Cytuj
CYTAT

100 ml jaka sobie zapodaj okmlotek

CYTAT
Co Państwo myślę o fentanylu ?


To samo myślę co o wódce. Jedno i drugie ludzie używają żeby się naćpać. Fentanyl znajduje zastosowanie jako środek przeciwbólowy w ciężkich przypadkach.
Alkoholu już się nie stosuje w medycynie jako środek przeciwbólowy ze względu na duże ryzyko zgonu.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »