NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 ... » »»
Kiedy zaczną grzać? - :),
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2019r. 15:03  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Co roku ten sam temat, jedni chcą grzania i inni dzwonią aby jeszcze nie grzać i co zarządcy mają robić? Dajcie im pracować i podejmować decyzje, oni chcą jak najlepiej dla mieszkańców i żeby było i tanio i ciepło...

Otóż to. Nie da się dogodzić wszystkim. Ja się np dogrz3wam elektrycznym grzejnikiem, bo rano jest naprawdę zimno. Jest na to jakieś rozwiązanie przejściowe, co prawda zużywa dużo prądu.

Cały czas płacę za centralne ogrzewanie a muszę dodatkowo płacić za prąd do dogrzewania i leki bo już się przeziębiłem.


Na twoje dolegliwości to ubiór na cebulkę i czapka na głowę a nie w majtkach chodzić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2019r. 15:03  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 27 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2019r. 08:31  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Cały czas płacę za centralne ogrzewanie a muszę dodatkowo płacić za prąd do dogrzewania i leki bo już się przeziębiłem.


Jak mi w lecie gorąco to ci z parterów nie partycypują jakoś w kosztach prądu jak chodzą moje wiatraki, dlaczego ja mam partycypować w kosztach dogrzewania wrześniowego tym co im zimno. U nie w tej chwili 22,4 stopnia C.
Nie będę płacić za grzanie komuś. To że u siebie zakręcę, to i tak blokowo rozliczane, więc ja płace za grzanie u kogoś.

To, że się płaci cały rok to średnia (nie musisz płacić tylko w sezonie podwójnie, bo kwota sie rozkłada na 12 miesięcy), później jak dłużej grzeją np. we wrześniu każą nam po rozliczeniu dopłacać. Tym co im zimno niech sobie teraz dopłacają grzejąc farelem i płacą sami za siebie. Co mnie to obchodzi, że ci zimno.


Ale się ubawiłem, z pewnością Twoje wiatraki w mieszkaniu chłodziły sąsiadów. Masz takie coś jak termostat przy kaloryferze jak Ci nie pasuje to sobie zakręć. Skoro jest możliwość grzania to powinni grzać. W kurtce po domu mam chodzić? Nie jestem ciepłolubem a jest mi już w mieszkaniu zimno. Poza tym czasem wypadałoby mieszkanie przewietrzyć a jak nie ma grzania to okna nie otworzysz, bo jeszcze bardziej zimno się robi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 808
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2019r. 09:07  
Cytuj
CYTAT
Masz takie coś jak termostat przy kaloryferze jak Ci nie pasuje to sobie zakręć.


Czytaj ze zrozumieniem: rozliczanie w większości bloków jest nie indywidualnie, lecz blokowo, zakręcę termostat, ale ciepło idzie na blok i ci z parterów mają odkręcone na full i cały blok za nich płaci, bo licznik spiszą wspólnie. Nie mam zamiaru za ciebie płacić. Włącz sobie farela i płać za siebie. tak trudno zrozumieć? Chyba, że już tak masz i chcesz pasożytować na innych. Jak sezon grzewczy się wydłuża, solidarnie musimy dopłacić po rozliczeniach rocznych. To nie jest tak, że płacisz co miesiąc i nikt z tego nie rozlicza. Kumasz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2019r. 09:26  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Masz takie coś jak termostat przy kaloryferze jak Ci nie pasuje to sobie zakręć.


Czytaj ze zrozumieniem: rozliczanie w większości bloków jest nie indywidualnie, lecz blokowo, zakręcę termostat, ale ciepło idzie na blok i ci z parterów mają odkręcone na full i cały blok za nich płaci, bo licznik spiszą wspólnie. Nie mam zamiaru za ciebie płacić. Włącz sobie farela i płać za siebie. tak trudno zrozumieć? Chyba, że już tak masz i chcesz pasożytować na innych. Jak sezon grzewczy się wydłuża, solidarnie musimy dopłacić po rozliczeniach rocznych. To nie jest tak, że płacisz co miesiąc i nikt z tego nie rozlicza. Kumasz?


Były zakładane podzielniki energii. Nie zgodziłeś się to teraz płacisz według rozliczenia całego bloku. Twoja wola, mogłeś płacić tylko za siebie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 581
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2019r. 10:01  
Cytuj
Panie Mryszard a skąd Pan ma te 22 stopnie w mieszkaniu? Od mieszkańców z dołu ! Sąsiad parteru teraz ma 18, a całe jego ciepło ucieka do Pana. I kto tu jest pasożytem? W blokach gdzie są podzielniki to mieszkańcy dolnych pięter płacą za wszystkich bo ten na ostatnim piętrze ma cały czas zakręcone kaloryfery. I to jest sprawiedliwe?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2019r. 10:05  
Cytuj
Zgodnie z przepisami powinni grzać, a tego nie robią. Wczotaj wysłałem skargę na administratorki.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1456
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2019r. 11:36  
Cytuj
Oczywiście, że powinni zacząć grzać. Zdrowie jest ważniejsze od skąpstwa. Teraz wszystkie budynki wyposażone są w automatykę pogodową. Jeżeli zrobi się ponownie ciepło, to urządzenie to odłączy grzanie i licznik na węźle cieplnym nie będzie naliczał zużycia energii, mimo włączonego grzania z PEC. Te okresy grzewcze to wymysł PRL. Ciepło powinno być wtedy, kiedy klient tego chce. Nawet w lipcu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 112
Dołączył: 23 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2019r. 11:37  
Cytuj
CYTAT
Zgodnie z przepisami powinni grzać, a tego nie robią. Wczotaj wysłałem skargę na administratorki.


Zgodnie z jakimi przepisami?


CYTAT

Oczywiście, że powinni zacząć grzać. Zdrowie jest ważniejsze od skąpstwa. Teraz wszystkie budynki wyposażone są w automatykę pogodową. Jeżeli zrobi się ponownie ciepło, to urządzenie to odłączy grzanie i licznik na węźle cieplnym nie będzie naliczał zużycia energii, mimo włączonego grzania z PEC. Te okresy grzewcze to wymysł PRL. Ciepło powinno być wtedy, kiedy klient tego chce. Nawet w lipcu.



I TEORETYCZNIE tak jest, ale tylko na budynkach, które mają ciepłą wodę z PEC, bo do nich ciepło dostarczane jest cały rok.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2019r. 12:09  
Cytuj
CYTAT
Zgodnie z przepisami powinni grzać, a tego nie robią. Wczotaj wysłałem skargę na administratorki.


No to administratorki mają kłopot3m sie3m sie3m sie. A kto tę skargę będzie rozpatrywał?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2019r. 15:22  
Cytuj
Prezes spółdzielni. Każdy ma prawo zgłosić zastrzeżenia do pracy Administratora. Skoro Administrator nie potrafi określić terminu rozpoczęcia grzania, oraz sposobu sprawdzania pogody, to mam prawo mieć zastrzeżenia. Wolny kraj.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 335
Dołączył: 14 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2019r. 16:56  
Cytuj
Obrazek

Tym wszystki, którym zimno umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2019r. 18:54  
Cytuj
CYTAT
Prezes spółdzielni. Każdy ma prawo zgłosić zastrzeżenia do pracy Administratora. Skoro Administrator nie potrafi określić terminu rozpoczęcia grzania, oraz sposobu sprawdzania pogody, to mam prawo mieć zastrzeżenia. Wolny kraj.


wolność to nie znaczy samowola, administrator ma regulamin i wie kiedy wnioskować o grzanie, na pewno na czyjeś widzi mi się nie będzie tego robił

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2019r. 20:35  
Cytuj
Dlatego warto doprecyzować jakie są warunki uruchomienia grzania. A skoro administratorki ich nie znają, a to one nas reprezentują, to coś jest nie tak.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2019r. 08:35  
Cytuj
A skąd wiesz że nie znają warunków, z twoim widzi mi się nie zgadza się? Byłeś kiedyś na zebraniu? Tam takie rzeczy są omawiane i doprecyzowywane a nie żeby jakiś pieniacz żądał zmiany ustaleń bo on tak chce. Może zatrudnij się na ich stanowisku i wtedy będziesz włączał ciepło nawet jak w lipcu będzie chłodniej. Ale zapewniam cię że byłaby to twoja ostatnia decyzja na tym stanowisku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2019r. 08:40  
Cytuj
Tak było omawiane. 3 noce poniżej 10 stopni gdy rury są napełnione. 6ta noc z rzędu spełnia te kryteria. U nas w bloku nikt się nie cieszy z braku ogrzewania i sąsiedzi też czekają na uruchomienie grzania. Niestety nie ma jak utworzyć wspólnoty i się oddzielić.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2019r. 09:13  
Cytuj
Nie noce tylko w dzień. Poniżej plus 10 to bywało i w lipcu i w sierpniu a nad morzem to reguła i wcale nie jest tak zimno.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2019r. 09:38  
Cytuj
To co tak bronisz administracji, w narodzie tyle pieniędzy że nie ma kiedy wydać jak głosi TVP, to co za różnica kiedy uruchomią grzanie.

Przepisy są kiepskie w tej materii ale:

CYTAT
Jeśli w naszych mieszkaniach jest wyjątkowo zimno, to możemy zgłosić to do administratora budynku, wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni. Zgodnie z ustawą w pomieszczeniach takich jak: salon, pokój, przedpokój, kuchnia i biuro temperatura nie powinna być niższa niż 20 stopni, a w łazience powinno być minimum 24 stopni. Jeśli temperatura w tych pomieszczeniach będzie niższa, to zarządca powinien na wniosek mieszkańców włączyć ogrzewanie. Jeśli mimo zgłoszeń tego nie zrobi, to możemy obciążyć go np. kosztami leczenia, gdy się rozchorujemy.


CYTAT
Rozporządzenie ministra gospodarki z 2007 roku.

Sezon grzewczy to okres, w którym warunki atmosferyczne powodują konieczność ciągłego dostarczania ciepła w celu ogrzewania obiektów



oraz
CYTAT
Z pomocą w wyznaczeniu momentu na rozpoczęcie sezonu grzewczego 2019 przychodzi inne rozporządzenie, tym razem ministra infrastruktury, które określa właściwą temperaturę w pomieszczeniach. Dla budynków mieszkalnych jest to 20 st. Celsjusza w pokojach oraz 24 st. Celsjusza w łazienkach. Te wskazania nie są jednak wiążące dla spółdzielni mieszkaniowych.


Dlatego owszem,nie muszą uruchomić grzania, ale definiują to przepisy spółdzielni. A tych niestety nie widzę na ich stronie,dlatego poprosiłem o doprecyzowanie.

https://sm.st(...)-uchwaly
nie ma tutaj nic o uruchomieniu ogrzewania.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2019r. 09:55  
Cytuj
administracji to ja nie bronię ale zdrowy rozsądek musi być bo na koniec sezonu przyjdzie mi dopłata za zmarzlaków. Kto to widział żeby w połowie września grzać bo komuś dupa zmarzła. Trzeba się cieplej ubierać a nie uwierzę że masz w mieszkaniu zimno. To że w gospodarce są sukcesy nie znaczy że za darmo ci ogrzeją mieszkanie, za to trzeba zapłacić, natomiast sporo rodzin nie płaci a korzysta z ciepła i my musimy wyrównać rachunki za nich.

Jak nie masz pieniędzy na paliwo to jeździsz samochodem swoim? Zapewne autobusem, tam też miasto/państwo dopłaca, w przeciwnym przypadku bilet kosztowałby 10 zł albo i drożej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2019r. 10:00  
Cytuj
Spółdzielnia wybudowała nasz blok niezgodnie z przepisami, odległość przed niepoprzedzającym budynkiem jest zbyt mała, dlatego blok jest zimny. Więc automatycznie jest zimno. Jedyna nadzieja w tym, że sąsiedzi się wreszcie zmobilizują i się oddzielimy od spółdzielni.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2019r. 11:06  
Cytuj
myślę że musielibyście spłacić kredyt za ten budynek albo go wykupić w przeciwnym razie spółdzielnia zawsze będzie właścicielem i będzie wam rzucać kłody pod nogi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2019r. 11:18  
Cytuj
https://www.morizon.pl/blog/wyodrebnienie-wspolnoty-ze-spoldzielni-niezbedne-procedury/ wszystkie mieszkania są Spółdzielcze własnościowe. Wystarczy spłacić potencjalne zobowiązania i to one stanowią problem.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2019r. 12:15  
Cytuj
no właśnie, znajdzie się między wami jakiś bankrut albo cwaniak i będziecie go utrzymywać a on będzie wam grał na nosie, są plusy ale i niestety minusy. Jak sama nazwa mówi, musiałaby to być naprawdę wspólnota.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 707
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2019r. 12:26  
Cytuj
Dziwne rozumowanie. Będę marznąć byle tylko sąsiad się na mój koszt nie ogrzewał. Rozumiem, ze jak włącza to odpalacie na full w całym domu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 22 Wrz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2019r. 12:38  
Cytuj
Kabli-widać, że pisze te wypociny jakiś stary kawaler, co nie ma w domu małych dzieci i myśli tylko o swojej d... Ja nie będę marzł w domu ani moje dzieci, też napisałem skargę do spółdzielni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2019r. 13:30  
Cytuj
CYTAT
Kabli-widać, że pisze te wypociny jakiś stary kawaler, co nie ma w domu małych dzieci i myśli tylko o swojej d... Ja nie będę marzł w domu ani moje dzieci, też napisałem skargę do spółdzielni.
akurat dla dzieci najlepszą optymalną temperaturą jest 19-21 stopni. My staramy się taką utrzymać w domu, nawet jak dzieci były malutkie i w ogóle nam nie chorują. Jak idę do swojej mamy, która mieszka w bloku i w zimie ma 26 stopni to mnie od raz ścina z nóg

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »