NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Do USA z Polski bez wiz. , Do USA z Polski bez wiz.
Posty: 108
Dołączył: 12 Wrz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Paź 2019r. 02:38  
Cytuj
Prezydent USA Donald Trump przekazał dzisiaj dziennikarzom, że podpisał zgodę na włączenie Polski do programu ruchu bezwizowego.

Rozmawiając z dziennikarzami przed Białym Domem, Trump oświadczył, że podpisał zgodę na zniesienie obowiązku wizowego dla Polaków.

24 września prezydent Andrzej Duda, po spotkaniu w Waszyngtonie z amerykańskim przywódcą stwierdził, że wszystko wskazuje na to, iż stosowne wymagania zostały przez Polskę spełnione i droga do programu bezwizowego prawdopodobnie staje dla nas otworem.

Dodał, że być może jeszcze przed końcem roku udałoby się, żeby wiz do USA nie było.

"To są takie nieformalne informacje od administracji amerykańskiej, że proces ewaluacji wizowej zbliża się ku końcowi, bo to koniec września jest tą datą graniczną i że wszystko wskazuje na to, że wymagania zostały przez Polskę i Polaków w tym zakresie spełnione" - oświadczył Duda.

Napewno dobra wiadosc dla osob , ktore chcialby zobaczyc USA .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Paź 2019r. 02:38  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4944
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 5 Paź 2019r. 03:54  
Cytuj
Czy warto się cieszyć.smiech2
Cena ok.16 mld.zł.za rakiety Patriot,które w rzeczywistości są w zbyt małej ilości a sam system radarowy nie jest tzw.360 stopni wokoło, tak jak kupili Rumuni.
Do tego tyle że w dolarach 4,5 mld.za myśliwce F-35 które przechodzą tzw.chorobę wieku dziecięcego, czyli mają sporo awarii tak jak wcześniej zakupione F-16.
Dokupić mamy śmigłowce,rakiety też za kilka mld.USD i będzie OK.ok

Jak doskonałe są "Patrioty",świadczy irański atak na rafinerię u Saudów.Niczego nie zestrzelili...he,he...nie wiem
Wystarczy,że "ruskie" z Obwodu Kaliningradzkiego odpalą jedną rakietę więcej niż my będziemy mogli teoretycznie strącić,a będzie wesoło.chytry

Opłata o rozpatrzenie wniosku wizowego ze 130 dol.zostanie obniżona do ok.15 USD po zniesieniu wiz.zdegustowany
Niestety,ale po przylocie do USA,mogą każdego "na zbity pysk"wywalić z powrotem do Polski, bez podania przyczyn.good
Oj,jak ja cię cieszę.potluczony

NAJSZYBSZE ZWIERZĘ ŚWIATA, TO KURA W PALESTYNIE .
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 185
Dołączył: 29 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Paź 2019r. 08:42  
Cytuj
CYTAT
Niestety,ale po przylocie do USA,mogą każdego "na zbity pysk"wywalić z powrotem do Polski, bez podania przyczyn.good


Nie wiem czy wiesz ale ta „wiza” ktora teraz dostajemy w krk albo wawie tez nie gwarantuje ze cie wpuszcza, ze mna leciał gosc którego cofnęli pomimo tego ze mial świeżutka wize w paszporcie. Ale fakt jest faktem ze jak ci odmówili to w Polsce teraz beda odmawiać na lotnisku i zamiast 500 zł stracisz 2500 zl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 210
Dołączył: 19 Lut 2008r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Paź 2019r. 10:33  
Cytuj
Amerykanie robią biznes, to jest ich cel.

Najlepsze było stwierdzenie Trumpa na konferencji w Białym Domu - "kocham Polaków, bo zapłacą za pobyt naszych żołnierzy w Polsce, zapłacą za wszystko".
Niech to będzie najlepszy komentarz.
Do tego dodajmy samoloty, rakiety itp. i miliardy dolców wracają do USA.

A Polacy niech dalej naiwnie wierzą, że Ameryka to ich najwięksi przyjaciele...

Do tego dodajmy też kampanię wyborczą w Stanach, na głosy Polonii też liczy, ot i wsio.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4944
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 5 Paź 2019r. 11:25  
Cytuj
Obecnie,należy udać się do konsulatu lub ambasady Jankesów,aby odbyć rozmowę kwalifikacyjna.zarumieniony
Potem na lotnisku za Atlantykiem masz gadkę z urzędasem który może anulować wizę.placze
Kopas w doopas wery mocno-let's go horses on the Poland"beton".potluczony
Zmieni się to,bo wystarczy decyzja urzędasa na lotnisku i po sprawie...sciana
Cenna rada,która daje 99,999 proc szans iż nie wywalą do Polski.chytry
Zamiast ściemniać,że przyjechałeś w odwiedziny do wujka,mów że do zdejmowania azbestu.good
Przecież murzynów do tego zatrudnić niehumanitarne i śmierdzi rasizmem.zdegustowany
A Polak...?zaklopotany

" target="_blank">https://demot(...)mlotek

NAJSZYBSZE ZWIERZĘ ŚWIATA, TO KURA W PALESTYNIE .
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Paź 2019r. 16:07  
Cytuj
Dzień Dobry Państwu;

Jak wiecie, jestem znanym politologiem pochodzącym ze Stalowej Woli.
Moim zdaniem, nie specjalnie jest się z czego cieszyć, ponieważ obywatele polscy będą mogli przebywać na terytorium USA tylko do trzech miesięcy.
Więc wprowadzone ułatwienie pomoże jedynie osobom jadącym w celach turystycznych (chyba że ktoś jedzie jako turysta żeby podjąć pracę "na czarno" i ukrywać się przed deportacją).

Obecnie Stany Zjednoczone zmagają się z plagą bezrobocia, samobójstw i uzależnienia od opioidów (głównie heroiny "Made in Mexico").
W Los Angeles, codziennie średnio 150 osób zostaje bezdomne.
Coraz więcej Amerykanów mieszka na stałe w swoich samochodach, ponieważ nie stać ich na wynajem lokalu.
Problemem jest też przemoc ze strony amerykańskiej Policji, która strzela do wszystkich osób na ulicy które uzna za podejrzanie wyglądające lub podejrzanie zachowujące się.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4944
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 5 Paź 2019r. 16:42  
Cytuj
CYTAT
Dzień Dobry Państwu;

Jak wiecie, jestem znanym politologiem pochodzącym ze Stalowej Woli.
Moim zdaniem, nie specjalnie jest się z czego cieszyć, ponieważ obywatele polscy będą mogli przebywać na terytorium USA tylko do trzech miesięcy.

Trzy miesiące w USA...co
A do pobliskiego Tobie Jarosławia(raptem 10 minut karetką), możesz tylko na sześć tygodni...mlotek
Faktycznie różnica.potluczony

NAJSZYBSZE ZWIERZĘ ŚWIATA, TO KURA W PALESTYNIE .
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Paź 2019r. 16:50  
Cytuj
nie wiem czemu wysyłacie go do Jarosławia bo nie znacie się na jego żartach? Tak się składa że w tym co pisze dużo prawdy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Paź 2019r. 17:08  
Cytuj
@ kabi

Czytałem o szczegółach decyzji Donald'a Trump'a na Interii:

"Polacy będą mogli podróżować do USA bez wiz na 90 dni w celach turystycznych lub biznesowych."

Wiadomo że nikt obywatela Polski nie zatrudni legalnie na tak krótki okres czasu, więc albo pojedzie jako turysta, albo będzie pracował "na czarno" i ukrywał się przed deportacją.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Paź 2019r. 18:01  
Cytuj
a moim zdaniem tymi wizami niech jankesy się wypchają, niech sobie terrorystów z arabii saudyjskiej przyjmują

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~J~
~J~
~J~
Posty: 296
Dołączył: 8 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Paź 2019r. 18:34  
Cytuj
Już się pakują lenie, które sądzą że tam pieniądze z nieba same spadają i nic nie trzeba robić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Paź 2019r. 19:50  
Cytuj
Pojechać "w ciemno" do USA, to tak samo jak pojechać "w ciemno" do Niemiec.
Pamiętacie mój temat o realiach życia w Berlinie.

Wysiądziesz z Dreamliner'a LOT-u na lotnisku w Nowym Jorku, i co dalej ?
Tam się Policja przyczepi nawet o to, że siedzisz na ławce, albo że idziesz chodnikiem (bo przecież wszyscy "normalni" jeżdżą samochodem, a jeżeli nie jeżdżą to przynajmniej siedzą w samochodzie).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 284
Dołączył: 25 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Paź 2019r. 12:13  
Cytuj
A ja się nie wybieram, nawet za dopłatą umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Paź 2019r. 12:14  
Cytuj
Nachcik był i widział i co najważniejsze przeżył ten koszmar w hameryce aby nam, nieswiadomym zdać relację . Max Kolonko ze stalówki .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Paź 2019r. 12:38  
Cytuj
Ja w USA nigdy nie byłem, ale jestem znanym politologiem pochodzącym ze Stalowej Woli, więc wiem (oglądam dużo filmów dokumentalnych na YouTube i czytam wiadomości z zagranicy).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Paź 2019r. 12:54  
Cytuj
Zapomnialeś dodać że bezrobotnym od zawsze jesteś "politologiem" bo dla ludzi z twoim "wykształceniem" nie ma pracy w tym kraju .
Może w hameryce byś znalazł ??? Tam są ci znani "amerykańscy naukowcy" którzy są znani z tego że są znani to i dla tak wybitnego politologa może by się co znalazło .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Paź 2019r. 13:00  
Cytuj
@ Mariusz

Jak tutaj pracy nie znajdziesz, to tam też pracy nie znajdziesz.
Pisałem już - na przykładzie Berlina - czym się kończą wyjazdy "w ciemno".
Ale gdybym dostałem ofertę zatrudnienia od jakieś amerykańskiej (albo polskiej lub innej) agencji rządowej, to chętnie podejmę pracę.
Choćby od dzisiaj.
Znam się na wywiadzie wojskowym i politycznym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Paź 2019r. 14:10  
Cytuj
Hahahah
No skoro się tak "znasz" to dlaczego jesteś bez pracy ??? Czyżby "reżim" w naszym kraju nie pozwalał ci na podjęcie pracy ??? Ty jesteś jak ten brodaty przyglup z KODu co ciągle bez pracy też jest bo "REŻIM" się na niego uwziął ... Tylko że on znalazł sobie glupszych od siebie którzy go sponsorują a ciebie nawet rodzice się pozbyli ( o ile to prawda )

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Paź 2019r. 14:28  
Cytuj
@ Mariusz

Nie śmiej się ze mnie.
Taka jest prawda - nikt nie szuka eksperta z prawdziwego zdarzenia, takiego jak ja.
Gdyby ktoś chciał mnie zatrudnić, to przecież bym podjął pracę i pracował.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Paź 2019r. 19:36  
Cytuj
Taki talent, taki ekspert, taki pracowity i ambitny a do tego wspaniale wykształcony talent się na "uchodźstwie" się marnuje !!!
To hańba dla narodu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Paź 2019r. 23:31  
Cytuj
@ Mariusz

Dlatego działam na forach internetowych.
Ty już mnie dostrzegłeś, więc może dostrzegą mnie inni, i w końcu dostanę pracę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Paź 2019r. 23:47  
Cytuj
Tak, masz rację . Dostrzeglem cię ale napewno nie w taki sposób o jakim byś sobie życzył . Co o tobie myślę , pisałem już tu nie raz i nie dwa razy więc nie ma się co powtarzać .
Takie głupoty totalne jak wypisujesz napewno nie przyniosą ci pracy a raczej odstraszają .
Weźmy np totalny bzdet który napisałeś powyżej jak to policja w hameryce patrzy podejrzani na ludzi idących pieszo lub siedzących na ławce !!! Ty chyba oglądałeś jakiś film sciene fiction a nie dokument hahahah . Pisałeś tu różne głupoty ale to je bije na łeb .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4944
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Paź 2019r. 00:10  
Cytuj
CYTAT
@ Mariusz

Nie śmiej się ze mnie.
Taka jest prawda - nikt nie szuka eksperta z prawdziwego zdarzenia, takiego jak ja.
Gdyby ktoś chciał mnie zatrudnić, to przecież bym podjął pracę i pracował.


@go321
Nikt się z Ciebie nie śmieje.placze
Ameryka to kraj idealny dla takich jak Ty.
A na materiałach wybuchowych i wywiadzie,znasz się tak,że aż jestem pełen podziwu.Tak że oj,oj...Trochę więcej asertywności facet.
Zgłoszę Ciebie do tytułu Politologa w kategorii Pacjent Roku 2019.potluczony
A to że nikt nie chce zatrudnić "zwykłego politologa",to świadczy że to banda ślepców.
Po takiej rekomendacji z pewnością agencje wywiadowcze,będą się biły o kogoś takiego,jako wykładowcę.
Będziesz wykładał chemię.
Na półki w Lidlu albo Biedronce.good

NAJSZYBSZE ZWIERZĘ ŚWIATA, TO KURA W PALESTYNIE .
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 347
Dołączył: 3 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Paź 2019r. 16:22  
Cytuj
Pół roku spędziłem w Nowym Jorku, głównie na Manhattanie, nikt mnie nie pobił a NYPD są bardzo kulturalni w przeciwieństwie do naszej Policji. Harlem, Bronx też spokojnie. Polecam Nowy Jork umiech

Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. Autor: George Bernard Shaw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 24 Wrz 2019r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lis 2019r. 12:53  
Cytuj
Ja tam w sumie się cieszę. Zawsze chciałam odwiedzić USA. Bilety coraz tańsze. Jest plan na przyszłe wakacje umiech

Sprawdź skuteczny krem na trądzik różowaty: https://poznajacnerose.pl/sklep/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »