NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Ile się płaci teraz za remont?,
Posty: 119
Dołączył: 5 Wrz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2020r. 21:17  
Cytuj
CYTAT

400-500 zł za 10 h pracy budowlańca, który ma do dyspozycji pomocnika to mało czy dużo ?
To zależy od wielu czynników czy to jest praca w firmie która płaci składki itp. Jeśli tak to stawka jest ok ! Jeżeli ty sam wynajmujesz fachowca i dajesz mu pomocnika to ta stawka może być bardzo mała np: w 10 godzin jest fachowiec wstanie złożyć niewielka kotłownie piec gazowy z zasobnikiem za 400-500 złotych to śmiech! Jak ktoś dał porównanie budowlanka to nie NASA tu można się spierać ponieważ trafiają się projekty domów za grube miliony gdzie wszystko jest na wysoki standard i z automatyzowanie ze czasami głowa boli . Ja na swoją prace daje rok gwarancji dodatkowo jestem ubezpieczony wyrazie gdyby mi się zdażyło coś uszkodzić a koszt był by wysoki pokrywa to moje ubezpieczenie ;) kolejną rzeczą jest fakt ze budujecie dom wydacie dużo pieniędzy na fachowca, materiały ale wartość domu wtedy też jest duża ! Wiele osób by tak chciało postawić dom za 100tyś sprzedać za 300tyś!


Odniosłem się do prac murarskich(SSO), patrząc na stawki godzinowe w większych miastach nie mam dylematu.
10-12 lat (pamiętny bum w budowlance) stawki murarskie były na podobnym poziome ale wykończeniówka typu- glazura, szpachlowanie czy malowanie były o wiele korzystniejsze dla inwestora. Każdy ma prawo wyboru.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2020r. 21:17  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 23 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2020r. 21:25  
Cytuj
W dzisiejszych czasach dużo się zmieniło w budownictwie ,przeróżne materiały , wymagania klientów itp. Skończyły się czasy ze za flaszkę i obiad ktoś przyszedł do pracy! Zreszta ile domów musi postawić murarz żeby go było stać na własny dom?potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »