NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Data końca świata,
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Gru 2021r. 15:38  
Cytuj

Dzień Dobry;

Jak zapewne Państwo wiedzą, wszystkie systemy ekonomiczna wymyślone przez ludzkość okazały się być niewydolne.
Aby byli bogaci, muszą być biedni, a co gorzej jest tylko kwestią czasu kiedy rosnąca populacja ludzka zużyje wszystkie strategicznie ważne zasoby naszej planety i wymrze.
Oczywiście nie jestem żadnym eko-terrorystą, który przedkłada ochronę środowiska naturalnego ponad gospodarkę i gotówkę którą gospodarka wypracowuje.
Bo ludzie potrzebują gotówki, a więc musi być praca i zasiłki socjalne.
Pierwsze symulacje odnośnie wyginięcia ludzkości zaczęto robić w latach 70-tych XX wieku, wraz z pojawieniem się pierwszych superkomputerów.
Wykazały one że ludzkość zużyje wszystkie zasoby i wymrze w 2030 roku.
Podjęto więc działania ratunkowe: promowanie antykoncepcji, oszczędzanie energii elektrycznej, filtry w kominach, recykling wszystkiego co się da, segregowanie śmieci... i zyskaliśmy na czasie.
Według najnowszych symulacji, których wyniki przejrzałem i skompresowałem wczoraj wieczorem, zasobów planety wystarczy do 2108 roku.
A więc, licząc od 2022 roku, mamy 86 lat... żeby coś wymyślić.

Czy zdaniem Państwa, młode pokolenia zdołają coś wymyślić ?

P.S. Naukowcy zajmujący się poszukiwaniem pozaziemskich cywilizacji, są zdania że nie możemy złapać kontaktu z Obcymi, ponieważ oni zwyczajnie nie żyją. Wymarli.
Wygląda na to, że na różnych planetach życie pojawia się, przez jakiś czas istnieje, a potem wymiera.
Jeżeli w porę czegoś nie wymyślimy, na początku XXII wieku dołączymy do wymarłych cywilizacji które kiedyś istniały na innych planetach i z różnych przyczyn wymarły.
Wydaje się to nieprawdopodobne, trudne do wyobrażenia z punktu widzenia przeciętnego Polaka idącego rano po kejzerki na śniadanie, ale na innych planetach czas płynie w inny sposób niż na Ziemi.
Na Uranie, jeden rok to 84 lata ziemskie. Za jakiś czas na Ziemi może wylądować pozaziemska sonda badawcza i szukać śladów życia, tak jak nasze sondy szukają śladów przeszłego życia na Marsie.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2021r. 15:38  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Gru 2021r. 16:48  
Cytuj
Górnictwo na Księżycu albo poławianie meteorów. cool

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Gru 2021r. 23:25  
Cytuj

@ Art

Były takie plany, ale dotychczas pod budowę stacji na Księżycu nie wbito jeszcze pierwszej łopaty.
Coś wolno to idzie.

P.S. Tymczasem populacja ludzka dobija już do 8 miliardów.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4960
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 16 Gru 2021r. 23:29  
Cytuj
Koniec świata?co
Przeżyłem ich kilkanaście,"Proroku".good

PS.Tomku z Szówska-Wytrzymaj.ok
Znajdzie się praca dla politologa,niedoszłego adepta szkół CBA,CIA,GRU....sciana
Po"końcu" świata,ten bajzel ktoś będzie musiał posprzątać, w ramach robót publicznych.spi

Na pierwszą linię pójdą tacy jak Ty.Nieroby i roszczeniowcy-daj,daj,daj...potluczony

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Gru 2021r. 23:31  
Cytuj

@ jusek

W 2022 roku będę miał 35 lat.
Dodać 86, to wychodzi na to że musiałbym żyć co najmniej 121 lat.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4960
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 16 Gru 2021r. 23:35  
Cytuj
CYTAT

Naukowcy zajmujący się poszukiwaniem pozaziemskich cywilizacji, są zdania że nie możemy złapać kontaktu z Obcymi, ponieważ oni zwyczajnie nie żyją. Wymarli.

Za jakiś czas na Ziemi może wylądować pozaziemska sonda badawcza i szukać śladów życia, tak jak nasze sondy szukają śladów przeszłego życia na Marsie.



Tak.ok
Kosmici wrócą na Ziemię.good
Wrócą po Ciebie @go321,bo swoich się nie zostawia.potluczony

PS.O siebie się nie martw.placze
Głupota jest nieśmiertelna.zaklopotany

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Gru 2021r. 23:45  
Cytuj

@ jusek

Na Marsie istniało życie organiczne, coś w rodzaju naszych zwierząt, ale wymarło jakieś 200-300 milionów lat temu.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 30 Lip 2019r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2021r. 07:46  
Cytuj
Sprecyzuj , chodzi o koniec świata dla ludzi? Ziemia jakoś to przeboleje bo ma około 4,5 miliarda lat ,a człowiek 2 miliony na niej istnieje . Takie z nas "muszki sezonowe".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Gru 2021r. 08:13  
Cytuj

@ rodzynek

Tak. Mam na myśli wymarcie ludzkości.
Ziemia jako planeta będzie istnieć nadal.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »