NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Klimatyzacja w domu, mieszkaniu, opinie, Klimatyzacja w domu, mieszkaniu, opinie
Posty: 90
Dołączył: 11 Maja 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2022r. 11:47  
Cytuj
Bardzo upalne lato sprawia, że zaopatrujemy się w klimatyzację.
Jakie macie opinie o klimatyzacjach, które stosujecie w swoich domach lub mieszkaniach?
Jakie macie opinie o firmach, które te klimatyzacje montowały?
Czy montując klimatyzację w mieszkaniu w bloku potrzebowaliście zgody spółdzielni/administracji i czy był problem z jej uzyskaniem?
A może klimatyzator przenośny?
Piszcie jakie są Wasze opinie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2022r. 11:47  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Lip 2022r. 12:00  
Cytuj
Mam przenośny klimatyzator w dużym pokoju, rura odprowadzająca ciepło za oknem uszczelniona uszczelką okienną do klimatyzatorów przenośnych. Montaż prosty i szybki klima stoi koło okna sterowana pilotem w pokoju przy zamkniętych drzwiach gdy ostatnio było 36 stopni na zewnątrz to miałem w dużym pokoju 23 stopnie. Powietrze wolne od zapachów plastiku. Polecam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2022r. 12:07  
Cytuj
Mieliśmy taki w pracy, rura przez uchylone okno i nic nie dawało to chłodu w pomieszczeniu, a buczało jak wściekłe...
Jak sobie poradziłeś z rurą? Dziura w ścianie czy jak? u nas była ta rura taka wielka jak do termy (identyczna), nie było możliwości wystawienia tego inaczej jak przez uchylny lufcik... Był to dramat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Lip 2022r. 12:35  
Cytuj
CYTAT
Mieliśmy taki w pracy, rura przez uchylone okno i nic nie dawało to chłodu w pomieszczeniu, a buczało jak wściekłe...
Jak sobie poradziłeś z rurą? Dziura w ścianie czy jak? u nas była ta rura taka wielka jak do termy (identyczna), nie było możliwości wystawienia tego inaczej jak przez uchylny lufcik... Był to dramat.




Obrazek

Obrazek


Pisałem że użyłem uszczelki okiennej do klimatyzatorów przenośnych. Też mam rurę grubą jak od termy.

https://www.avans.pl/agd-male/agd-male-do-domu/akcesoria-do-klimatyzacji/uszczelka-okienna-tcl-do-klimatyzatora-4-m

https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do-domu/akcesoria-do-klimatyzacji/uszczelka-okienna-tcl-do-klimatyzatora-4-m

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Lip 2022r. 12:37  
Cytuj
...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2022r. 13:32  
Cytuj
mialem przenosny
szkoda pieniedzy
od 5 lat mam scienny 2 elementowy
GREE 3.5 kW
montowal Witold paluch
rewelacja
mieszkanie 48 m^2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2022r. 15:11  
Cytuj
ja też nie polecam tego przenosnego, masakra takie cos sobie robic w domu takie uszczalnienia okna... to wygląda koszmarnie.. my w pracy wynieslismy podobny do piwnicy bo tylko buczało i nic nie dawało, strata pieniędzy... jak się ma problem w domu czy pracy lepiej zamontować normalną klimatyzację.
Ciekawi mnie ile kosztuje w mieszkaniu takim właśnie kolo 50m2.. jakie to ceny są rzędu? Jak to zużywa prąd? Mocno widać w rachunkach?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Lip 2022r. 15:14  
Cytuj
sincklair 3,5kw na salon do 20 mkw spokojnie wystarcza, już 3 rok się kręci bezawaryjnie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Lip 2022r. 18:39  
Cytuj
CYTAT
ja też nie polecam tego przenosnego, masakra takie cos sobie robic w domu takie uszczalnienia okna... to wygląda koszmarnie.. my w pracy wynieslismy podobny do piwnicy bo tylko buczało i nic nie dawało, strata pieniędzy... jak się ma problem w domu czy pracy lepiej zamontować normalną klimatyzację.
Ciekawi mnie ile kosztuje w mieszkaniu takim właśnie kolo 50m2.. jakie to ceny są rzędu? Jak to zużywa prąd? Mocno widać w rachunkach?


Jak miało coś dawać jeżeli nie uszczelniłeś okna???
Jak masz uszczelnione okno to daje normalnie że masz chłodno w pokoju podczas upałów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2022r. 21:13  
Cytuj
jak wy możecie spać przy tym przenośnym, przecież to huczy jak auto. Jeżeli już to zrobić profesjonalnie a nie partyzantka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Lip 2022r. 22:02  
Cytuj
CYTAT
jak wy możecie spać przy tym przenośnym, przecież to huczy jak auto. Jeżeli już to zrobić profesjonalnie a nie partyzantka.


Przenośną możesz kupić która pracuje na balkonie
A tak ścisłej to przenośna tam gdzie nie możesz zrobic przez różne sytuacje stacjinernej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2022r. 22:50  
Cytuj
Ja też mam Sinclair w mieszkaniu 48mkw. Żeby było czuć w całym mieszkaniu to potrzebuje trochę czasu. Montowana też przez pana Witolda Palucha. Super profesjonalny montaż. Czysto i solidnie. Przyjeżdża i doradza jaką zamontować.A klima działa bez zarzutów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lip 2022r. 07:11  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
jak wy możecie spać przy tym przenośnym, przecież to huczy jak auto. Jeżeli już to zrobić profesjonalnie a nie partyzantka.


Przenośną możesz kupić która pracuje na balkonie
A tak ścisłej to przenośna tam gdzie nie możesz zrobic przez różne sytuacje stacjinernej


daj spokój, jak ty nie możesz wytrzymać nocnej temperatury i budujesz takie straszydła w pokoju ... a co będzie jak wyłączą prąd ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Lip 2022r. 08:08  
Cytuj
A co będzie jak wyłączą gaz? Dyskusja bez sensu...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 17 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lip 2022r. 08:14  
Cytuj
Klimatyzator przenośny jest alternatywą dla klimatyzacji typu split w przypadku biura, najmu mieszkania gdzie nie można niczego montować na własną rękę, nigdy taka klimatyzacja nie będzie wydajna i cicha. Urządzenie pracuje wewnątrz pomieszczenia i tam tłoczy powietrze przez parownik ochładzając je, również zasysa powietrze wewnętrzne do skraplacza żeby go schłodzić i to gorące powietrze jest pompowane najczęściej rurą na zewnątrz przez uchylone okno np. z uszczelką, tylko że cały czas jest pobierane powietrze wewnętrzne do chłodzenia skraplacza już częściowo schłodzone i na to miejsce jest wciągane gorące powietrze z zewnątrz przez inne szczeliny itp. różnica ciśnień.
Może są urządzenia przenośne, które możemy postawić na zewnątrz i tłoczyć do pomieszczenia tylko schłodzone powietrze ale to już kompletna bzdura takiej konstrukcji, urządzenie będzie cały czas chodzić na zewnątrz ale też będzie pobierać cały czas gorące powietrze z zewnątrz i musi to schłodzić i wtłoczyć do pomieszczenia, pracując w środku pobiera coraz to chłodniejsze powietrze, na zewnątrz cały czas gorące, pamiętać trzeba że sam kompresor też generuje ciepło i trzeba to ciepło odprowadzić, w klimatyzacji split wszytko co ciepłe znajduje się na zewnątrz, w środku parownik plus silnik dmuchawy który generuje niewielkie ilości ciepła ale to jest nieistotne w tej konstrukcji, jeżeli jest tylko możliwość instalacji klimatyzacji split nawet nie ma co rozważać zakupu przenośnej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Lip 2022r. 09:41  
Cytuj
Grzesioczesio dokładnie tak.
Przenośna to ratunek jak nie ma zgody na stacjonarną
Albo jak ekipy monterskie mają wolne terminy za rok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 17 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lip 2022r. 10:26  
Cytuj
Z tym też nie jest problem, klimatyzacja split jest sprzedawana jako zestaw z instrukcją montażu, gaz jest już w urządzeniu zewnętrznym fabrycznie zamknięty zaworem, do podłączenia jest 4 przewody elektryczne oznaczone kolorem i dwa przewody miedziane, trzeba pożyczyć praskę do zarabiania końcówek przewodów miedzianych, pompę próżniową, są firmy sklepy co takie coś pożyczą za drobną opłatą,w internecie jest mnóstwo filmów jak to zainstalować samemu, mając już niewiele umiejętności można samemu, ja żałowałem że wezwałem ekipę już jak zobaczyłem montaż split

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Lip 2022r. 12:30  
Cytuj
CYTAT
Z tym też nie jest problem, klimatyzacja split jest sprzedawana jako zestaw z instrukcją montażu, gaz jest już w urządzeniu zewnętrznym fabrycznie zamknięty zaworem, do podłączenia jest 4 przewody elektryczne oznaczone kolorem i dwa przewody miedziane, trzeba pożyczyć praskę do zarabiania końcówek przewodów miedzianych, pompę próżniową, są firmy sklepy co takie coś pożyczą za drobną opłatą,w internecie jest mnóstwo filmów jak to zainstalować samemu, mając już niewiele umiejętności można samemu, ja żałowałem że wezwałem ekipę już jak zobaczyłem montaż split


Tu gdzie pracuje zgodę dostaliśmy tylko i wyłącznie na takie coś jak przenośna z tą zapinaną uszczelką na okno.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10513
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Lip 2022r. 17:08  
Cytuj
Klima staje się normą i rachunki za klimę tez placze Noce to horror. Nasi architekci powinni pomyśleć jakie materiały stosować na ściany zewnętrzne dla optymalizacji komfortu w zimie i w lecie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lip 2022r. 22:03  
Cytuj
Dokładnie, ja nie wiem czy to jest dobry pomysł żeby każdy zaczął walić klimę w mieszkaniu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8427
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 6 Lip 2022r. 22:06  
Cytuj
Od 5 lat mam klimatyzacje w mieszkaniu. Nie ma to wielkiego wpływu na rachunek. A komfort jest nieoceniony. Za urządzenie plus montaż zapłaciłem jakieś 2,5 tysiąca. Teraz pewnie drożej, ale to najlepiej wydane pieniądze.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2022r. 18:50  
Cytuj
Wystarczy polać podłogi wodą tylko zimna i masz tem sam efekt tylko naturalnie.
Można tez napić się w upał gorącej herbaty wówczas robi się na chłodniej.
Noi juz jest zimno to nie ma sensu, nie dalo by to nic.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »