NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
Prąd na działkach rekreacyjnych za San,
Posty: 9
Dołączył: 26 Lip 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lip 2022r. 18:20  
Cytuj
Dzień dobry. Czy są tu osoby, które wpisały się na listę chetnych do podprowadzenia prądu na działki za Sanem? Koszt orientacyjny to 3000 zł. Z tego co wiem, na działkach "bliżej mostu" koszty podłączenia były zdecydowanie mniejsze. Czy ktoś wie dlaczego tak drogo to wychodzi?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lip 2022r. 18:20  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 24 Lut 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lip 2022r. 20:09  
Cytuj
Może zwyczajnie dlatego, że wzrosły ceny materiałów i pracy.
Minęły 2-3 lata.
Wszystko idzie w górę.
Sam kabel - jak kiedyś patrzyłem w Mrówce - poszedł ponad 100%,a trochę tego kabla trzeba i jak by nie patrzeć bez niego nie da rady.
I tak po kolei wszystko...
Projekt, skrzynki, podłączenie...


CYTAT
Dzień dobry. Czy są tu osoby, które wpisały się na listę chetnych do podprowadzenia prądu na działki za Sanem? Koszt orientacyjny to 3000 zł. Z tego co wiem, na działkach "bliżej mostu" koszty podłączenia były zdecydowanie mniejsze. Czy ktoś wie dlaczego tak drogo to wychodzi?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 18 Lut 2008r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Lip 2022r. 20:45  
Cytuj
ja deklaracje złożyłem i chyba sie wycofam jeszcze żeby do samej altanki kopali to może jeszcze a tu sobie trzeba dokopać od skrzynki do altanki a to morze nie byćneutralny blisko

danek
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 24 Lut 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lip 2022r. 11:52  
Cytuj
Od skrzynki do altanki to raptem 10-15 metrów.
Ale - żeby nie kopać samemu - to rozważyć zrzutkę w kilka osób z sąsiednich działek i zapłacić chłopakom to wtedy wyjdzie po kilkadziesiąt zł od działki (u nas tak zrobiliśmy).
Nie ma się co wycofywać - prąd to prąd, super sprawa.
A taniej nie będzie już nigdy, tylko drożej.

CYTAT
ja deklaracje złożyłem i chyba sie wycofam jeszcze żeby do samej altanki kopali to może jeszcze a tu sobie trzeba dokopać od skrzynki do altanki a to morze nie byćneutralny blisko

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 26 Lip 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lip 2022r. 12:36  
Cytuj
Pewnie, że super sprawa z tym prądem. Z tym, że około 3 miesięcy temu mówiono o kwocie ok 1600 zł. A teraz nagle 3000 zł. Z tego co wiem, niektórzy narzekali, że zapłacą taka kwotę, podciągną prąd, a Ci co nie wyrazili takiej chęci, za rok, dwa dociągną sobie za półdarmo. W to akurat wierzc mi się nie chce... co sądzicie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 26 Lip 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lip 2022r. 12:43  
Cytuj
Na ten moment nie wycofuję się. Ale jeśli cena znowu podskoczy o kolejne tysiące to wówczas zrezygnuję.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 24 Lut 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lip 2022r. 13:01  
Cytuj
Niestety w budowlance ceny zmieniają się z dnia na dzień.
Jak za półdarmo ? Kto to niby zrobi za półdarmo ?
Jak jest jedna inwestycja to zawsze wychodzi taniej, bo rozkłada się na wszystkich, a potem co ?
Ciekawe kto taki mądry... Z tego co wiem, to ci którzy dopinali się później płacili sporo więcej.

CYTAT
Na ten moment nie wycofuję się. Ale jeśli cena znowu podskoczy o kolejne tysiące to wówczas zrezygnuję.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lip 2022r. 13:58  
Cytuj
1500zł kosztowało podpięcie jak ktoś wypłacił do końca kwietnia. Rów kopalismy samemu w 3 osoby, zeszło 3 godziny. Teraz super, założona pompa z hydroforem i wody nie trzeba już pompować...a i kosiarka elektryczna robi robotę

Ludzie zastanawiają się jak zabić czas, a to czas ich zabija...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 104
Dołączył: 16 Maja 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lip 2022r. 22:09  
Cytuj
CYTAT
1500zł kosztowało podpięcie jak ktoś wypłacił do końca kwietnia. Rów kopalismy samemu w 3 osoby, zeszło 3 godziny. Teraz super, założona pompa z hydroforem i wody nie trzeba już pompować...a i kosiarka elektryczna robi robotę


Wątek dotyczy działek SAN, a na nich nie ma jeszcze elektryfikacji, więc po co piszesz te bzdury?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2022r. 07:50  
Cytuj
Sam czytaj ze zrozumieniem, pytano o działki za Sanem...

Ludzie zastanawiają się jak zabić czas, a to czas ich zabija...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 26 Lip 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2022r. 11:33  
Cytuj
Niezbyt dokładnie określiłam, o które dzialki dokładnie chodzi, zatem mój błąd. Nie znam tych podziałów. Chodziło mi o te dzialki gdzie nie był podprowadzony prąd w ogóle.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 26 Lip 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2022r. 11:37  
Cytuj
To działki SAN. Te drugie to Hutnik II. Przepraszamumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 104
Dołączył: 16 Maja 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2022r. 16:41  
Cytuj
CYTAT
Sam czytaj ze zrozumieniem, pytano o działki za Sanem...


Wyszło, że sama nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Autorka pytania porównuje jedne działki (na których jest obecnie elektryfikacja) do działek "bliżej mostu", na których elektryfikacja już nastąpiła.

Działki "bliżej mostu" to Hutnik II na których elektryfikacja była kilka lat temu. Nie zapisujesz się na listę do podłączenia prądu, po prostu go podłączasz, bo tam już prąd jest.

Działki, kolejne, na których nie ma prądu i na których w tym roku były zapisy, to działki "San" i właśnie o nich jest mowa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2022r. 21:54  
Cytuj
Na działkach San raczej nie będzie prądu w tym roku niby ma byc w kwietniu, cena wysoka okolo 2700,a czy wie ktoś jakie ceny były na ogrodach Mostostal?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 14 Lip 2010r.
Skąd: stalowa wola i okoli
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sie 2022r. 23:07  
Cytuj
Też jestem na liście ale jest bardzo drogo miało być 1500 do 1700 a tu nagle 3000 zl i czy warto wydać tyle kasy może jakby ludzie rezygnowali to może by z ceny zeszli znajomy powiedzial, że pomimo wzrostu cen to max 2000 zl ale nie 3000 i chyba ja zrezygnuję bo ogólnie max 4 do 5 miesięcy używa się np prądu a potem przywalą rachunek, że człowiekowi oczy wyjdą z orbit.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »