NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Szukam dobrego smartfona,
Posty: 61
Dołączył: 27 Kwie 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Paź 2022r. 10:37  
Cytuj
Szukam telefonu do 4k PLN z polskiej dystrybucji (nowy), który godnie może zastąpić P20 Pro.
Czego oczekuje?
Aparat: nie gorszy niż P20 Pro.
Bateria: min 4 h SoT
Ekran: max. 6.4 - 6.5 cali.
Jednak oczekiwałbym najlepszej możliwej kultury pracy (nie, nie gram w gry ani nie nagrywam filmów).
Inne kwestie raczej obojętne.
Brałem pod uwagę trzy telefony:
- Galaxy S20 FE
- Galaxy S21 FE
- iPhone 13, aczkolwiek zastanawiam sie nad dopłatą do 14 https://ispot.pl/iphone-14-niebieski
Czas zakupu nie jest dla mnie jakoś bardzo istotny, chciałbym coś złapać w okresie najbliższych dwóch miesięcy jeśli coś sensownego wleci na promocje.
Jednak mam pewne przemyślenia odnośnie wyboru, gdyż:
- S20 FE dla mnie źle leży w dłoni i obawiam się, że mógłby wypadać, dodatkowo przeczytałem o problemach związanych z wypadającym przyciskiem co trochę odrzuca mnie od tego modelu. Jaka jest skala tego problemu?
- S21 FE, tutaj widać znaczną poprawę w stosunku do pewności chwytu w stosunku do S20 FE, jednak ponawiam pytanie, czy następna nie odziedziczył tego problemu? Dodatkowo wiem o lekkim nagrzewaniu Snapa, jednak jakie to są sytuacje? Tylko gry + nagrywanie w 4k?
Czasami potrafiłem przegrzać P20 Pro, gdy miałem go połączonego przez bluetooth z zegarkiem i z samochodem, dodatkowo odpalone google maps + yanosik. Głównie takie czynności wykonuja najczęściej i to stanowiłoby u mnie największe obciążenie jednostki.
Raczej jestem skierowany do S21 FE (biorąc pod uwagę możliwości w stosunku do ceny, a także kompletności), jednak mam obawy odnośnie tego przycisku, a także przegrzewania się przy wykonywanych czynnościach.
Dziękuje bardzo za każdą udzieloną porade.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2022r. 10:37  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1977
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2022r. 11:19  
Cytuj
Nie licz na odpowiedź, która ciebie usatysfakcjonuje, bo nikt nie miał wszystkich sprzętów, żeby porównać, chyba że ktoś zawodowo zajmuje się testami smartfonów.

Poczytaj recenzje, np. na tej stronie:

https://www.optyczne.pl/408.1-Test_aparatu-Huawei_P20_Pro_Wstęp.html

CYTAT
Aparat: nie gorszy niż P20 Pro.

S20FE i S21FE mają taką samą optykę. S21FE robi trochę lepsze zdjęcia.

CYTAT
Dodatkowo wiem o lekkim nagrzewaniu Snapa

Exynos nagrzewa się mocniej.

Do czego jeszcze chcesz wykorzystywać telefon? Najnowsze samsungi zostały wykastrowane z wielu funkcji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2230
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2022r. 12:36  
Cytuj
Od jakichś 6 miesięcy użytkuję Samsunga Galaxy S21 FE - przesiadłem się na niego po 3 latach męczenia P20 PRO.
Powiem krótko - tęsknię za Huaweiem P20 PRO niemalże pod każdym względem a szczególnie pod względem aparatu.
Zdjęcia z S21 FE są dalekie od tych jakie robił P20 PRO niestety...
Samsunga trzymając w ręku ma się wrażenie że trzymasz plastikową tandetną zabawkę natomiast trzymając P20 PRO miało się zupełnie odwrotne wrażenie. Obawiam się że długo ten Samsung u mnie gościł nie będzie ale tak naprawdę nie wiem na co mógłbym go zmienić by być zadowolony tak jak z P20 PRO.

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »