NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Wentylatory i okapy w blokach,
Posty: 3
Dołączył: 11 Lip 2023r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2023r. 07:36  
Cytuj
Co robicie w sytuacji gdy sąsiedzi mają podłączone wentylatory i okapy do wentylacji grawitacyjnej w blokach z wielkiej płyty. Używają ich nie tylko w dzień ale i po nocach. Moja rodzina nie może normalnie funkcjonować bo w nocy ktoś gotuje i włącza okap, wtłacza nam zapachy i gorące opary do mieszkania, podobnie jest z łazienką. Jesteśmy wyczerpani ta sytuacja, spółdzielnia sobie nie radzi. Sąsiedzi mają w d... nakaz zdemontowania tych urządzeń z wentylacji. Dodam również że podciśnienie wytwarzane przez te urządzenia powoduje u nas problemy neurologiczne, to trwa już około roku. Może ktoś poradzi co w takiej sytuacji to robić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2023r. 07:36  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 27 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2023r. 10:47  
Cytuj
Przeprowadź się na wieś

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 30 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2023r. 12:15  
Cytuj
CYTAT
Przeprowadź się na wieś
a może ten co ma w doopie ogólne zasady współżycia w bloku niech idzie na wieś i tam sobie podłącza wentylacje nawet do szamba i to wącha. Ciekawe czy ty byś się godził na wtłaczanie zapachów, niekoniecznie dla ciebie miłych, do twojego mieszkania?


ena 123 jakie podciśnienie się wytwarza? Podciśnienie oznacza, że przez kratkę powietrze było by wyciągane z mieszkania, a nie wtłaczane z zapachami... Swoją drogą nie do końca rozumiem Twoje problemy neurologiczne powiązane z tą sytuacją....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2023r. 11:45  
Cytuj
Polaczki mają wszystko w dupie, u nas była akcja żeby parkować pod blokiem przodem do okien żeby przy odpalaniu i rozruchu spaliny nie wlatywały do mieszkań. Może 2 auta na 15 parkuje dobrze:/ Złośliwy naród, każdy myśli o swojej dupie a później wielki kwik że takich polityków mamy. Mamy takich bo tacy jesteśmy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 30 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2023r. 13:28  
Cytuj
b.l.u.e. - widzisz, mogli Ci jeszcze dołożyć uwagę - Zamknij i uszczelnij okna, nic nie poczujesz. ;) Masz zupełną rację, taki mamy świat, jacy sami jesteśmy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 16 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2023r. 13:40  
Cytuj
CYTAT
Co robicie w sytuacji gdy sąsiedzi mają podłączone wentylatory i okapy do wentylacji grawitacyjnej w blokach z wielkiej płyty. Używają ich nie tylko w dzień ale i po nocach. Moja rodzina nie może normalnie funkcjonować bo w nocy ktoś gotuje i włącza okap, wtłacza nam zapachy i gorące opary do mieszkania, podobnie jest z łazienką. Jesteśmy wyczerpani ta sytuacja, spółdzielnia sobie nie radzi. Sąsiedzi mają w d... nakaz zdemontowania tych urządzeń z wentylacji. Dodam również że podciśnienie wytwarzane przez te urządzenia powoduje u nas problemy neurologiczne, to trwa już około roku. Może ktoś poradzi co w takiej sytuacji to robić.


Mieszkająć w bloku niestety musisz się liczyć z takimi niedogodnościami. Mam wrażenie, że ostatnio ludzie robią się roszczeniowi. Nie mieszkasz na luksusowym osiedlu żeby narzekać. Postaw się w sytuacji tamtej osoby co gotuje po nocach. Może pracuje do późna i nie ma możliwości gotować w innym czasie. Więc co? ma chodzić głodna bo jaśnie Pan czy Pani ma taki kaprys?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2023r. 15:03  
Cytuj
Nie rozumiesz problemu, nie chodzi o gotowanie w nocy a o nie zgodnie z zasadami podłączony do wentylacji okap i brak reakcji na nakaz odłączenia. Z wentylacji zapachy przenoszą się do mieszkań wyżej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 472
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 13 Lip 2023r. 13:20  
Cytuj
Może zastosować zamykaną kratkę, i zamykać na noc? Może to trochę uciążliwe ale jednak mniej niż nieprzespane noce. Ja mam w kuchni zabudowany otwór wentylacyjny i żyję. Jak chcesz po bandzie to zaślep komin poniżej swojej kratki skoro obowiązuje zasada wolnoć Tomku… ????.
Można wiedzieć jakie problemy zdrowotne powoduje podciśnienie w wentylacji?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2023r. 14:33  
Cytuj
CYTAT
Co robicie w sytuacji gdy sąsiedzi mają podłączone wentylatory i okapy do wentylacji grawitacyjnej w blokach z wielkiej płyty. Używają ich nie tylko w dzień ale i po nocach. Moja rodzina nie może normalnie funkcjonować bo w nocy ktoś gotuje i włącza okap, wtłacza nam zapachy i gorące opary do mieszkania, podobnie jest z łazienką. Jesteśmy wyczerpani ta sytuacja, spółdzielnia sobie nie radzi. Sąsiedzi mają w d... nakaz zdemontowania tych urządzeń z wentylacji. Dodam również że podciśnienie wytwarzane przez te urządzenia powoduje u nas problemy neurologiczne, to trwa już około roku. Może ktoś poradzi co w takiej sytuacji to robić.


Należy to zgłosić do kominiarza ew. Straży Pożarnej. Nie wolno podłączać okapu z wentylatorem do kanałów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lip 2023r. 11:43  
Cytuj
Co za chore myślenie, wszyscy mają sobie kratki zamykane zakładać bo jedna osoba która nie chce smrodu u siebie wypuszcza go na cały pion. Problemy załatwia się u źródła.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 11 Lip 2023r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lip 2023r. 12:22  
Cytuj
Podciśnienie, które wytwarza wentylator u sąsiada/sąsiadów w łazience/WC powoduje bóle głowy, bóle uszów, przytykanie nosa i złe samopoczucie.
Wszystko przechodzi w momencie wyłączenia wentylatora. W ostatnim czasie wentylator jest włączany na całe noce, więc o wypoczynku nie ma mowy. Najgorzej ,że cierpią na tym dzieci, a ja nic nie mogę z tym zrobić.
Mowa o wyprowadzce chociażby na wieś nie wchodzi w grę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1481
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 14 Lip 2023r. 12:35  
Cytuj
Z tego co mi wiadomo, instalowanie tego typu urządzeń w budynkach wielorodzinnych przy wentylacji grawitacyjnej, jest zabronione. Trzeba najpierw porozmawiać z sąsiadem. Gdy to nie przyniesie skutku, to spółdzielnia czy zarząd wspólnoty, a i gdy to nie pomoże, można uderzyć do PINB.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 16 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lip 2023r. 12:51  
Cytuj
Zastanawia mnie jedno... Skąd wiesz, że ten sąsiad ma okap z wentylatorem? Do tego zakładam, że jakby przeszkadzało to większej ilości mieszkanców w tym pionie to już dawno by to zgłosili gdzie trzeba.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »